logo
امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/27 ] [ 13 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۶۷۰
یادداشت/ علی الماسی

بیانیه گام دوم در اوج اقتدار نظام/ چرا دشمن گام دوم انقلاب هراس دارد؟

بیانیه-گام-دوم-در-اوج-اقتدار-نظام-چرا-دشمن-گام-دوم-انقلاب-هراس-دارد؟
حال که انقلاب اسلامی به بلوغ خود رسیده و دروازه‌های پیشرفت را در عرصه‌های مختلف ‏گشوده است و در منطقه جبهه مقاومت را به پیروزی‌های بزرگی رسانده دشمنان از این ‏هراس دارند تا این خط مقاومت الگوی تمام ملتهای جهان گیرد.

به گزارش موج رسا; بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر اصول انقلاب، از شاخصه جامعیت برخوردار بوده و كاملا عالمانه و منصفانه است. این بیانیه مهم در کنار اینکه به پیشرفت ها و ترقی کشور طی 40 سال گذشته اشاره دارد نواقص و کاستی ها را نیز در کانون توجه نخبگان و آحاد ملّت قرار می‌دهد که برای تصحیح امور مشارکت کنند.

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که توسط مقام معظم رهبری (حفظ الله التعالی) منتشر گردید تحلیلی عمیق و دقیق در خصوص تحولات جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین المللی، منطقه ای و داخلی است.

شکل گیری انقلاب اسلامی و استمرار آن و مقایسه این انقلاب با سایر انقلاب‌های دنیا و تغییر و تحولات بنیادین در ماهیت انقلابها و رهبران آنها در مواجهه با ملت های خویش در گذرگاههای تاریخی از نکاتی است که در این بیانیه به وضوح مورد تحلیل قرار گرفته است.

این انقلاب در تقسیم قدرت دو بلوک شرق و غرب پدید آمد و بدون خیانت به آرمانها و ملتش استمرار پیدا کرده و بر شعارهایش پایبند بوده است. یکی از مهمترین شعارهای انقلاب اسلامی توجه و تاکید بر توان و استعدادهای داخلی اعم از مادی و معنوی و همچنین نفی سلطه و مبارزه با استکبار و استعمار است.

علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزّت ملّی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن، سبک زندگی که رئوس مهم این بیانیه هستند از «علم و پژوهش» آغاز و به «سبک زندگی» سوق پیدا می کند و خط سیر بسیار حساب شده و دارای نکات ظریف و به هم پیوسته است.

ایشان اساس تعالی و ترقی و عزت کشور را در توجه به علوم دانش می‌دانند و سایر مسائل را در مراتب بعدی فرض می‌شمارند. البته توجه به این حوزه – علم و دانش – و پیوند پژوهش و علم با توسعه و ثروت و قدرت به معنای واقعی می بایست مورد توجه جامعه علمی قرار بگیرد.

معتقدم کلمات و جملات این بیانیه محصول سالهای متمادی پژوهش و تجربه است كه ایشان به عنوان عالی ترین مقام در جمهوری اسلامی مطرح می‌کنند. هرکلمه و جمله این بیانیه دارای معنا و مفهومی مهمی در فرایند اداره امور جامعه است و در این راستا دانشگاه ها و حوزه های علمیه در حوزه علم و پژوهش رسالت بزرگی بر عهده دارند.

تاکید ایشان بر مقوله عزت و قدرت ناشی از اعتقاد و باور ایشان به مفهوم «دانایی، توانایی» در گوهره وجود هر ایرانی معتقد و متعهد است. نگاه ژرف ایشان به پیشرفت های غرب و اطلاع از اوضاع جهان نشان می‌دهد که کشور برای دست یافتن به تعالی و عزت و اقتدار به «دانش و پژوهش» نیاز دارد.

ایشان تاکید دارند که دنیای غرب به جهت برخورداری از علم و دانش و کاربردی کردن آن توانست برای خودشان «ثروت و نفوذ و قدرت» فراهم کنند، البته ایشان سوء استفاده از دانش و دانایی برای تحمیل و سلطه را نفی می‌کنند و مخالف الگو برداری با آن سبک و سیاق هستند و گوهره دانش و دانایی را برای رسیدن به اهداف مورد تاکید قرار می دهند و ترسیم کننده الگویی از علم و اخلاق می باشند که مبنای الهی و انسانی دارد.

کسب رتبه های مهم علمی و پژوهشی جوانان و دانشمندان و نخبگان کشور در مجامع علمی جهان با لحاظ شرایط و محدودیت هایی که طی 4 دهه گذشته اتفاق افتاده است موجب فخر برای ایرانی و شگفتی برای جهانیان گردیده است.

از نگاه معظم له راه رفته در عرصه علم و دانش تنها آغاز راه بوده و برای رسیدن به قله های پیشرفت راه زیاد و دشواری در پیش است.

مقام معظم رهبری تاکید دارند جمعیت جوان «مهم‌ترین ظرفیّت امیدبخش کشور» است که فرصتی مغتنم و باارزش برای جامعه بوده و ایران اسلامی طی 40 سال گذشته با تکیه بر عزم و اراده نسل خلاق جوان توانسته مسیرهای دشوار ترقی را بپیمایند.

نگاه ایشان به آینده  همواره امیدبخش و خوشبینانه و واقع گرایانه است، امید و خوش بینی و توجه به واقعیت ها را کلید همه قفلهای بسته می دانند و ایشان همواره از امید کاذب و فریبنده دوری جسته‌اند.

حال که انقلاب اسلامی به بلوغ خود رسیده و دروازه‌های پیشرفت را در عرصه‌های مختلف گشوده است و در منطقه جبهه مقاومت را به پیروزی‌های بزرگی رسانده دشمنان از این هراس دارند تا این خط مقاومت الگوی تمام ملتهای جهان گیرد.

البته قدرتهای استکباری به خوبی می‌دانند که نظام جمهوری اسلامی در اوج اقتدار خود قرار داشته و به مرحله بازدارندگی در عرصه دفاعی و علمی رسیده است بنابراین سعی دارند با فشار اقتصادی جلوی این حرکت پرشتاب انقلاب را بگیرند. در این میان بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای طی کردن مسیر اعتلای انقلاب اسلامی در گام دوم است که نیاز است بیانات معظم له در خصوص شکل گیری دولت و مجلس انقلابی و جوان مورد تاکید قرار گیرد.

علی الماسی

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *