logo
امروز : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/9/26 ] [ 8 صفر 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۵۶۹
در جلسه ستاد رفع موانع تولید مطرح شد؛

87 درصد از مصوبات ستاد رفع موانع تولید در زنجان اجرایی شد

87-درصد-از-مصوبات-ستاد-رفع-موانع-تولید-در-زنجان-اجرایی-شد

استاندار زنجان با اشاره به اینکه یکی از وظایف دولت ایجاد آرامش است گفت: بخش خصوصی در استان زنجان کمک بسیاری در ایجاد آرامش کرده است.

به گزارش موج رسا; فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد رفع موانع تولید استان زنجان اظهار کرد: با توجه به شناختی که از مسئولین سازمان امور مالیاتی کشور دارم مشکلاتی که در جلسه طرح شد و قابل‌حل است در آینده حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف دولت ایجاد آرامش است، ابراز کرد: بخش خصوصی در استان زنجان کمک بسیاری در ایجاد آرامش کرده است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه هیچ کارخانه‌ای در استان تعطیل نشده و برخی از کارخانه‌هایی که از چرخه تولید خارج‌شده بودند را به چرخه تولید برگردانده‌ایم و حجم سرمایه‌گذاری استان هزار و 500 میلیارد تومان در سال گذشته بوده است، تصریح کرد: این امر بدون کمک بخش خصوصی ممکن نبود.

وی با اشاره به اینکه برای ایجاد آرامش در وضعیت فعلی باید مدیران خودشان وارد عمل شوند، ادامه داد: شاید اگر کار به کارشناسان ارجاع شود کار طول بکشد.

حقیقی بابیان اینکه اگرچه کارگروه کارشناسی ستاد تسهیل درگذشته با ترکیب برخی از مسئولین فعال بوده است، بیان کرد: کارگروه کارشناسی ستاد رفع موانع تولید با ترکیبی که معاون رئیس سازمان امور مالیاتی گفتند اجرایی شود.

وی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد رفع موانع تولید، خاطرنشان کرد: هفته آینده تیمی که معاون امور مالیاتی برای رفع مشکلات مالیاتی واحدهای تولیدی استان مطرح کردند در استان مستقر شوند.

ناصر فغفوری با اشاره به فضای کسب‌وکار حاکم در کشور، اظهار کرد: بخش خصوصی به دلیل شرایط موجود در کشور فروش محصولات خود را به‌صورت مدت‌دار انجام می هد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت پول شرکت‌های خصوصی توسط دستگاه‌های دولتی بعد از 9 ماه اتفاق می‌افتد، ابراز کرد: شرکت‌های خصوصی بعد از 3 ماه باید 9درصد مالیات برازش افزوده را پرداخت کنند.

رئیس سازمان صمت زنجان بابیان اینکه در این شرایط اقتصادی سرمایه در گردش برای شرکت‌های خصوصی مهم است، تصریح کرد: باید تصمیمی اتخاذ شود که شرکت‌های خصوصی بعد از وصول هزینه‌ها مالیات بر ارزش‌افزوده را پرداخت کنند.

وی با اشاره به خروج برخی از شرکت‌ها از دایره شرکت‌ها معتبر بعد از مشکلاتی که برای شرکت‌ها به وجود می‌آید، عنوان کرد: در صورت ورود شرکت‌ها به لیست سیاه دستگاه‌های دولتی نمی‌توانند هزینه خدمات و کالای خریداری‌شده را به شرکت‌ها پرداخت کنند.

فغفوری بیان کرد: باید معتبر بودن شرکت در زمان فروش خدمات یا کالا برای سازمان امور مالیاتی کشور ملاک باشد تا دستگاه‌های دولتی بتوانند بدهی خود را به شرکت‌ها پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از نهادهای تولیدکننده اولیه فاکتورهای معتبر ندارند و کشاورزان از این دسته تولید کنندگان هستند، عنوان کرد: در صورت خرید شرکت‌ها از این نهاد ها از طرف سازمان امور مالیاتی دچار مشکل می‌شوند.

رئیس سازمان صمت بابیان اینکه از سال 96 تا به امروز 146 جلسه ستاد رفع موانع تولید برگزارشده است، ادامه داد: 87 رصد از مصوبات ستاد رفع موانع تولید اجرایی شده است.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *