logo
امروز : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/7/31 ] [ 21 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۵۳۰
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان:

فعالیت فروشندگان سیار مواد غذایی در زنجان غیر قانونی است

-فعالیت-فروشندگان-سیار-مواد-غذایی-در-زنجان-غیر-قانونی-است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: فعالیت فروشندگان سیار مواد غذایی در زنجان غیر قانونی بوده و باید برخوردهای لازم انجام شود.

محمد رضا صائینی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: با وجود مشکلاتی که فروشندگان سیار مواد غذایی در زنجان به وجود می آورند اما آمار دقیقی در این خصوص وجود ندارد.

وی با بیان اینکه برخی از این فروشندگان سیار موجب ایجاد سد معبر در سطح شهر می شوند، گفت: فعالیت این افراد بستر قانونی نداشته و از مبادی درخواست می کنم در مورد تعیین تکلیف وضعیت این موضوع وارد شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: بحث های بهداشتی این افراد از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی پیگیری می شود اما باید اصناف نیز در این زمینه ورود کرده و بازرسی های لازم انجام شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با بیان اینکه این اصناف بدون پروانه فعالیت کرده و مجوز کسب ندارند،ادامه داد: فعالیت این افراد باید قانونمند شده و ساماندهی شود تا بتوان نظارت های لازم را انجام داد.

صائینی خاطرنشان کرد: مردم برای برخورد با این افراد می توانند با شماره 190 تماس گرفته و همکاران دانشگاه علوم پزشکی را در جریان خدمات رسانی این افراد قرار دهند تا برخوردهای لازم انجام شود.

وی گفت: فروش مواد پروتئینی در کوچه و خیابان به حساب اینکه هوا سرد است،توجیهی ندارد و با توجه به این امر که اداره کل دامپزشکی استان در زمینه فروش گوشت و شیر نظارت می کند،در مرحله نخست این اداره کل ورود پیدا می کند و ما هم در کنار این نهاد در زمینه بحث های بهداشتی ورود می کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برخی افراد مبادرت به فروش مواد غذایی به صورت سیار با خودرو در سطح شهر می کنند که باید یک نفر مسئولیت آنها را قبول و الزامات قانونی اعمال شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان فعالیت فروشندگان سیار مواد غذایی را غیر قانونی اعلام کرد و گفت: برای ساماندهی این نوع مشاغل نیازمند کار گروهی و همکاری دستگاه های ذیربط هستیم.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *