logo
امروز : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/9/19 ] [ 30 محرم 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۵۲۶

به زودی ماهواره پرتاب می کنیم

به-زودی-ماهواره-پرتاب-می-کنیم

رئیس گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری، از پرتاب یک ماهواره جدید در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش موج رسا; علی آقامحمدی در دومین جشنواره ملی فولاد ایران با اشاره به وقایع اخیر و شهادت سردار سپهبد سلیمانی و همچنین پاسخ قاطع موشکی ایران به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن فرمانده نیروی سپاه قدس، گفت: با این اتفاق از سطحی که قرار بود دائماً به تنش در ایران بدمد، عبور کرده و به آرامش رسیدیم؛ البته همیشه این دل نگرانی وجود داشت که اگر روزی آمریکایی‌ها اراده جنگ داشته باشند، چه اتفاقی می‌افتد؛ اما ما در عمل ثابت کردیم آمریکا هم ضعف‌های بزرگی دارد.

وی افزود: از ۱۹۴۵ تاکنون، این اولین باری بود که یک دولت به پایگاه آمریکایی‌ها که بر اساس قوانین خودشان خاک آنها محسوب می‌شود، موشک پرتاب کرد و اولین کشوری بودیم که سفارت آمریکا را که در پوشش سفارت در حال جاسوسی بود، تسخیر کردیم و دیپلمات‌های این کشور را ۴۴۴ روز در خاک خود نگه داشتیم و همچنان بر حرف خود باقی مانده‌ایم.

مدیر گروه اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری یادآور شد: در گذشته با اتفاقاتی ساده‌تر از این هم، در کشور تلاطم می‌شد؛ اما در حال حاضر این گونه نیست. من روز گذشته در نشست‌های مختلفی با اصناف گوناگون حضور داشتم که از جمله آن حضور در نشست صنف طلا و جواهر بود که نتیجه آن نشان می‌دهد بازار به ثبات رسیده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: همچنین در نشستی با موضوع ماهواره حاضر شدم و قرار است به زودی ماهواره‌ای پرتاب کنیم.

آقامحمدی با بیان اینکه سال ۹۸، سال متفاوتی است خاطرنشان کرد: زمانی در صنعت فولاد مشکلات زیادی داشتیم. در مجالس اول و دوم وقتی می‌خواستیم فولاد مبارکه را راه اندازی کنیم، بارها به ایتالیا سفر می‌کردیم تا مشکلات فنی آن را برطرف کنیم و برای ابتدایی‌ترین نیازها مشکل داشتیم اما در حال حاضر از این مرحله عبور کرده‌ایم./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *