logo
امروز : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/7/31 ] [ 21 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۴۰۴
رئیس دفتر سیاسی - عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا:

اقدامات شهید سلیمانی طرح های کلان آمریکا را ناکام گذاشت

اقدامات-شهید-سلیمانی-طرح-های-کلان-آمریکا-را-ناکام-گذاشت

رئیس دفتر سیاسی - عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا گفت:اقدامات شهید سپهبد سلیمانی موجب انتقال فرهنگ بسیجی و بومی سازی دفاع شده و طرح های کلان آمریکا را خنثی کرده است.

به گزارش موج رسا; آیت الله علی سعیدی امروز در همایش علما،مبلغین و طلاب استان زنجان، با اشاره به طرح آمریکا برای سلطه بر منطقه غرب آسیا،اظهارداشت:  نظر اول در مورد آمریکا این است که این کشور نباید در دنیا هزینه کند بلکه باید به داخل توجه کرده که ترامپ به دنبال این موضوع بوده و یکی از دلایل عدم ورود وی به جنگ همین امر است. 

وی ایجاد نظم پلیسی را نظریه دوم در خصوص آمریکا عنوان کرد و گفت: نظر سوم تمرکز آمریکا در غرب آسیا است که این نظریه تاکید دارد که  اگر قرار است بمانیم باید هزینه پرداخت کنیم. 

رئیس دفتر سیاسی - عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا خاطرنشان کرد: راهبرد آمریکا به چالش کشاندن نظام اسلامی به دلیل ماهیت فکری و اعتقادی آن است که می خواهند به هر شکل ممکن با قلب تپنده اسلام برخورد کرده و این مانع را از سر راه بردارند.

آیت الله سعیدی وجود ذخایر انرژی،مقابله با نفوذ چین و روسیه،مقابله با ایران،جلوگیری از خیزش مردم منطقه و حفظ اسراییل را از دلایل توجه آمریکا به منطقه خاورمیانه عنوان کرد و گفت: آمریکا ابتدا با راه اندازی جنگ تمدنی و جنگ نظامی در افغانستان و عراق تلاش داشت تا ایران را از شرق و غرب مهار کند و در کنار این حرکت، کار ضد فرهنگی عظیمی از جمله توهین به پیامبر گرامی اسلام، آتش زدن قرآن،تخریب مبانی دینی و عاشورا و مقدسات را در پیش گرفت.

 

*آمریکا در جنگ مستقیم طرفی نبست 

وی با بیان اینکه آمریکا در جنگ مستقیم در افغانستان و عراق با وجود صرف هزینه های بسیار طرفی نبسته و جنگ تمدنی را نیز به جنگ درون تمدنی تغییر داد، ادامه داد: استراتژی آمریکا از جنگ مستقیم به جنگ نیابتی تغییر یافته و فرسوده کردن نیروهای مسلمان،ایجاد اختلاف و تنش و تحمیل هزینه به منطقه را پییگری کرد.

این مسئول کمک به تشدید اختلاف و خسارت،بدل سازی و جریان سازی را از دیگر توطئه های آمریکا برشمرد و گفت: بدل سازی از شیعه و تقویت شیعه لندنی برای ضربه زدن به جریان اسلام که این نوع تفکر از وهابیت کمتر نیست از توطئه های آمریکا بود که متاسفانه بخشی از اتفاقات عراق ناشی از این نوع تفکرات است. 

رئیس دفتر سیاسی - عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا ادامه داد: ساخت بدل از چهره انقلابی امام برای جذب اهل سنت از دیگر توطئه های آمریکا بود که فلسفه به روی کار آمدن بن لادن، القاعده و داعش از این موضوع نشات می گیرد. 

آیت الله سعیدی نقطه آغاز فعالیت های آمریکا را برای طرح بزرگ خاورمیانه سقوط حزب الله لبنان عنوان کرد و گفت: پس از عدم موفقیت در این عرصه سوریه در برنامه آمریکا قرار گرفت که با عدم موفقیت در این برنامه عراق را نشانه گرفت تا پس از آن ایران را هدف قرار داده و هلال شیعی را از بین ببرد اما اقدام به موقع حزب الله لبنان و حاج قاسم سلیمانی موجب پیروزی معجزه وار حزب الله و خنثی شدن طرح خاورمیانه بزرگ شد.

وی با بیان اینکه آمریکا از راه اندازی جنگ نیابتی به دنبال برهم ریختن اوضاع خاورمیانه بود که سوریه و عراق را نشانه کرده و سپس به سراغ غزه رفت که در آن نیز نتیجه ای نگرفت، افزود: ایجاد اغتشاش در سوریه و عراق به دست داعش از توطئه های آمریکا بود.

این مسئول با اشاره به عواقب جدایی سوریه از مقاومت، گفت: اگر سوریه جدا می شد ده ها اشکال اساسی به وجود آمد که متاسفانه برخی از دولتمردان این موضوع را قبول ندارند.

 

*برخی ها حتی الفبای سیاست را نمی دادند  

رئیس دفتر سیاسی - عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به طرح سپهبد قاسم سلیمانی در سوریه و تقسیم دمشق به 40 منطقه و سپردن هر منطقه به یک گروه،گفت: اقدامات این سردار رشید انقلاب آرامش را در سوریه برقرار کرد اما متاسفانه درد بی درمان کشور این است که برخی ها حتی الفبای سیاست را نمی دانند.  

آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: طرح سپهبد سلیمانی موجب شد تا از تجزیه سوریه جلوگیری شده و حلقه مقاومت گسترش یافته و نفوذ ایران بیشتر شود و با این طرح سلطه داعش بر بغداد شکسته شد و طرح خاورمیانه ناکام ماند.

وی افزود: توسعه منطقه ای و نفوذ معنوی ایران،برقراری توازن قوا،تبدیل نبرد نابرابر به نبرد نامتقارن و ضربه متقابل از مهمترین موفقیت های ایران محسوب می شود که با حضور مستشاری در کشورهای منطقه محقق شد و این امر موجب شد تا امروز رژیم غاصب اسرائیل بداند که اگر به غزه حمله کند، باید با موشک مواجه شود. 

این مسئول با اشاره به قدرت بازدارندگی نظام اسلامی،گفت: اقدامات شهید سپهبد سلیمانی موجب انتقال فرهنگ بسیجی و بومی سازی دفاع شده و طرح های کلان آمریکا را خنثی کرده است.

رئیس دفتر سیاسی - عقیدتی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به توطئه های دشمنان در آبان ماه امسال، گفت: آمریکا تلاش کرد تا با به خیابان کشیدن مردم ،اوضاع داخلی ایران را متشنج کند اما هوشمندی و ابتکار زنجانی ها این توطئه را نیز خنثی کرد.

آیت الله سعیدی بیان داشت: راهبرد مقاومت همه جانبه در مقابل دشمن جواب داده است و پیروزی های بیشتری در پیش رو است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان در ادامه این جلسه با تبریک و تسلیت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، اظهارداشت: این جلسه به مناسبت دهه بصیرت برگزار شده است. 

وی افزود: سردار قاسم سلیمانی تجلی یافته برخی آیات الهی بود و این مرد بزرگ جان و زندگی خود را با خدا معامله کرد و شبانه روز نداشت.  این مسئول با بیان اینکه سردارانی در عرصه مقاومت حضور دارند که جای خالی ایشان را پر می کنند،افزود: سردار قاسمی راهبردهای مقام معظم رهبری را به تاکتیک تبدیل کرد. 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان بیان داشت: ایران اسلامی در سوگ این شهید داغدار بوده و امیدواریم این پرچم با دستان مبارک مقام معظم رهبری به حضرت بقیه الله اعظم سپرده شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *