logo
امروز : یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۹
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/5 ] [ 14 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۳۰۱

تعیین تکلیف بازداشتی‌های قوه قضاییه با بخشنامه جدید آیت‌الله رئیبسی

تعیین-تکلیف-بازداشتی‌های-قوه-قضاییه-با-بخشنامه-جدید-آیت‌الله-رئیبسی

رئیس کل دادگستری استان زنجان از تعیین تکلیف بازداشتی‌های قوه قضاییه با بخشنامه جدید آیت‌الله رئیبسی خبر داد.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران حوزه های قضایی استان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای کلیه روسا و دادستانهای حزه های قضایی استان اظهار کرد: الحمدلله در سال جاری توفیقات بسیار خوبی از جمله کاهش 2 درصدی ورودی پرونده ها ، کاهش آمار طلاق، پیگیری مصوبات و جذب اعتبارات در راستای سفر ریاست معزز قوه قضائیه را داشتیم که جا دارد از همه همکاران تقدیر و تشکر نمایم.

وی ضمن اشاره به دیدار های مردمی رئیس کل و شورای معاونین و قضایی با مردم افزود: درخواست ما این است که در خصوص دیدار های مردمی که در شهرستانها برگزار می گردد مسئولین با دقت فراوان و سعه صدر به صحبتهای مراجعین گوش دهند سپس نسبت به حل و فصل آنها اقدام نمایند و باید یک کار اقناعی در این زمینه انجام دهیم.

رئیس شورای قضایی استان زنجان در خصوص تعیین تکلیف بازداشتی ها گفت: حدود 20 روز پیش بخشنامه ای از طرف رئیس قوه قضائیه مبنی بر تعیین تکلیف بازداشتی ها صادر شده است تا بازداشتی ها تعیین تکلیف شوند. دادستانهای حوزه های قضایی به این امر توجه کافی داشته باشند تا ضمن اجرای دقیق این بخشنامه ، از صدور قرار های نامتناسب خودداری نمایند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: حسب بخشنامه رئیس قوه قضائیه از ارجاع امر کارشناسی به کارکنان اداری دستگاه قضایی خودداری گردد روسا و دادستانها بر توزیع عادلانه امرکارشناسی به کارشناسان رسمی دادگستری اهتمام ویژه داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان حضور مستمر در نشست های قضایی را امری لازم و ضروری دانست و گفت: حضور دائم و مستمر در این نشست ها به افزایش دانش حقوقی و قضایی ما منجر میشود که لازم است همکاران به این امر نیز اهتمام داشته باشند.

وی ضمن ضروری برشمردن توجه به طبقه بندی اسناد و اطلاعات اظهار کرد: طبقه بندی اسنادو اطلاعات مورد توجه قرار بگیرد.همه باید اصول طبقه بندی اسناد را رعایت کنند.

عالیترین مقام قضایی استان زنجان ضمن اشاره به انتخابات پیش روی گفت: انتخابات یکی از مظاهر مهم مردم سالاری دینی است. همه باید به سلامت، امنیت و مشارکت حداکثری انتخابات کمک کنیم.باید در راستای برگزاری یک انتخابات در شان نظام جمهوری اسلامی کوشش کنیم و با هیات های اجرایی و نظارت همکاری خوبی داشته باشیم.

وی ضمن تاکید به دادستانها گفت: به هیچ عنوان اجازه ندهیم تخلفاتی از طرف مدیران در انتخابات صورت گیرد.اجازه ندهیم از اموال دولتی در راستای حمایت از نامزدهای انتخاباتی استفاده شود.در صورت تذکر و تکرار این امر حتما برخورد مناسب و قانونی صورت گیرد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی افزود: دادستانها بایستی ضمن رعایت بیطرفی در انتخابات ، حتی شائبه طرفداری و جانبداری را به خود راه ندهند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان تاکید کرد:همه ما نیازمند مراقبت هستیم، دشمن در کمین است، از ارتباطات غیر ضروری پرهیز کنیم. قاضی و قضاوت برای جمهوری اسلامی خیلی هزینه برده است پس لازم است به این موارد توجه داشتیم باشیم.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *