logo
امروز : شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/7/31 ] [ 21 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۲۱۵
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت:

صادرات مواد معدنی کشور تا پایان امسال به 10 میلیارد دلار می‌رسد

صادرات-مواد-معدنی-کشور-تا-پایان-امسال-به-10-میلیارد-دلار-می‌رسد

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: میزان صادرات مواد معدنی و محصولات صنایع معدنی کشور تا پایان امسال به 9 تا 10 میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش موج رسا; جعفر سرقینی امروز در جمع خبرنگاران مباحث محیط زیست را در حوزه معادن مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: عمدتا سلب صلاحیت‌هایی که در حوزه معادن اتفاق می‌افتد به خاطر موضوع محیط زیست است.

وی تصریح کرد: اگر مواردی در خصوص تخلفات زیست محیطی در هر جایی از کشور گزارش شود برخورد خواهد، یکی از وظایف بازرسان نظام مهندسی معدن در سراسر کشور این است که عملیات بهره‌برداری را بر موازین قانون منطبق کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت بیان کرد: این اطمینان را می‌دهم اگر کسی در تخریب منابع طبیعی و محیط زیست نقشی داشته باشد قطعا برخورد خواهد شد.

وی در مورد پرداخت حقوق دولتی توسط معادن بیان کرد: قانون برای معادن پرداخت حقوق دولتی را تکلیف کرده و تشخیص میزان حقوق دولتی براساس مواد استخراجی به شورای معادن عالی سپرده است.

سرقینی گفت: شورای عالی معادن هر سال میزان حقوق پرداختی را براساس مواد استخراجی اعلام می‌کند و چیزی که دولت در بحث معادن تعقیب می‌کند توسعه معادن در مناطق محروم است.

وی عنوان کرد: نگاه ما در توسعه معادن توسعه اشتغال حوزه معدنی در مناطق محروم و تامین نیاز داخلی کشور است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امروز معادن کشور نه تنها نیاز کارنجات داخلی و صنعت ساختمان کشور را تامین کردند بلکه تا پایان سال 9 تا 10 میلیارد دلار صادرات مواد معدنی و محصولات صنایع معدنی را به خارج از کشور خواهیم داشت که این امر برای معادن کشور موفقیت بزرگی است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *