logo
امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۰
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/12 ] [ 20 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۱۷۹

19 نفر از رد شدگان هیئت‌های اجرایی در استان زنجان اعتراض کردند

19-نفر-از-رد-شدگان-هیئت‌های-اجرایی-در-استان-زنجان-اعتراض-کردند-

با پایان مهلت اعتراض و شکایات رد شدگان هیئت‌های اجرایی، بررسی صلاحیت‌ها در هیئت نظارت بر انتخابات استان آغاز شد.

به گزارش موج رسا; طبق قانون روند بررسی صلاحیت‌های داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی از صبح امروز در هیئت‌های نظارت آغاز شده و این دفاتر 20 روز فرصت دارند تا نظر خود را نسبت به داوطلبین شرکت کننده در انتخابات اعلام کنند.

داوطلبین رد شده در هیئت‌های اجرایی از 28 آذر ماه تا یکم دی ماه فرصت داشتند تا شکایات خود را به هیئت نظارت اعلام کنند و این دفاتر نیز بعد از دریافت این شکایات قرار است هم به صلاحیت تایید شدگان هیئت اجرایی رسیدگی کنند و هم صلاحیت رد شدگان اعتراض کننده را دوباره مورد بررسی قرار دهد.

حسین میرازپور در مورد اعتراض ردشدگان هیئت‌های اجرایی به موج رسا: گفت از 20 نفر رد شده هیئت‌های اجرایی 19 نفر به صورت کتبی اعتراض خود را به هیئت نظارت اعلام کردند که ما از امروز بررسی‌ها را آغاز کردیم.

وی بیان کرد: انصرافی‌ها همان 11 نفری هستند که در مرحله بررسی صلاحیت‌ها در هیئت‌های اجرایی انصراف دادند و ما در این مرحله انصرافی نداشتیم.

به گزارش موج رسا؛ با توجه به اینکه 21 نفر در استان ثبت نام کرده بودند و 11 نفر انصارف داده و یک نفر هم نسبت به رد شدن در هیئت اجرایی اعتراض نکرده هیئت نظارت بر انتخابات استان زنجان قرار است صلاحیت 119 نفر را مورد بررسی قرار دهد.

 طبق گفته میرزاپور بعد از اتمام بررسی صلاحیت ها در هیئت نظارت استان از ۲۲ دی ماه تا ۱۱ بهمن ماه بررسی‌ها توسط شورای نگهبان انجام می‌شود و بعد از این مرحله نیز یک نوبت فرصت اعتراض به نظر شورای نگهبان نیز در قانون پیش بینی شده است.

//س

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *