logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۰۸۳
در جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان مطرح شد؛

4 نفر از داوطلبین نمایندگی مجلس در استان زنجان انصراف دادند/ مردم خواسته‌های به حق اقتصادی دارند/ نظرسنجی‌های فضای مجازی رسمیت ندارد

4-نفر-از-داوطلبین-نمایندگی-مجلس-در-استان-زنجان-انصراف-دادند-مردم-خواسته‌های-به-حق-اقتصادی-دارند-نظرسنجی‌های-فضای-مجازی-رسمیت-ندارد

جسله شورای اطلاع رسانی استان زنجان با حضور مدیران و فعالان رسانه ای استان زنجان برگزار و مباحث مختلفی در آن مورد بحث قرار گرفت.

به گزارش موج رسا; خدابخش مرادی امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان با بیان اینکه رخدادها، اقدامات و تصمیمات در مقیاس استانی و ملی گرفته می شود که نیازمند تبیین در جامعه است، اظهار کرد: برای این موارد  نشر و تبیین عالمانه لازم است.

وی با اشاره به اینکه انتخابات یکی از موضوعات مهم و اساسی بوده که در اسفند ماه برگزار می‌شود، ابراز کرد: رویکرد ما قانونی، بی طرفانه، سالم و با مشارکت حداکثری خواهد بود.

معاون سیاسی استاندار زنجان با بیان اینکه قانون فصل الخطاب تمام دست اندرکاران است، خاطرنشان کرد:اکنون یک تعامل بین مجموعه ستاد انتخابات، هیئت های اجرایی و هیئت نظارت وجود دارد.

وی با بیان اینکه در استان زنجان ۱۹۸ نفر ترکیب هیئت های اجرایی را تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: در استان زنجان 231 نفر برای انتخابات ثبت نام کرده بودند که تا این لحظه چهار نفر انصارف دادند.

مرادی تا ظهر فردا بررسی صلاحیت ها در هیئت های اجرایی تمام می‌شود، افزود: هیئت نظارت نیز 20 روز زمان برای بررسی صلاحیت ها و رسیدگی به اعتراضات دارد.

وی با تاکید بر اینکه قانون برای مجری شرح وظایف مشخص کرده است، گفت: هیچ دستگاهی حق ندارد بودجه و امکانات را له یا علیه شخصی استفاده کند چرا که این کار تخلف بوده و برای آن مجازات پیش بینی شده است.

معاون سیاسی استاندار زنجان با اشاره به ایجاد کانالهای تلگرامی توسط داوطلبین در فضای مجازی گفت: برخی از داوطلبین اقدام به ایجاد کانال و اضافه کردن عضو نمودند که این کار تخلف است.

وی با تاکید بر اینکه امروز مشارکت حداکثری می تواند به وحدت، آرامش، امید و تقویت نظام و کشور کمک کند، ابراز کرد: اصحاب رسانه نقش بی بدیلی در مشارکت مردم دارند. رسانه ها ی‌توانند در تبیین عالمانه، ترویج هنرمندانه و تبلیغ فناورانه حضور مردم ایفای نقش کنند.

مرادی با اشاره به نظرسنجی های انجام شده در فضای مجازی افزود: نظرسنجی هایی در فضای مجازی انجام می شود باید گفت این نظرسنجی ها نه رسمیت دارد نه علمی و نه حقوقی هستند و این جز التهاب آفرینی هیچ خروجی ندارد. 

وی با بیان اینکه باید حیثت و آبروی افراد را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: مجلس به عنوان یکی از قوای موثر جایگاه رفیع دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی مشکلاتی وجود دارد، بیان کرد: در همین شرایط اقتصادی چه اقداماتی انجام می شود که نمونه آن این است که استان زنجان جزور سه استانی است که کمترین بیکاری را دارد.

وی با بیان اینکه در 9 ماهه امسال و سه ماهه سال 97 واحد تولیدی تعطیل شده در استان نداشتیم، اظهار کرد: باید گفت که در این شرایط هم اقداماتی در حال انجام است.

مرادی در خصوص مشاهده کیک آلوده به قرص در یکی از مدارس استان زنجان گفت: بعد از اینکه این موضوع را شندیم جلسه ویژه ای در استانداری زنجان برگزار شد و موضوع تحت بررسی قرار گرفت.

به گزارش موج رسا؛ در این جلسه برخی از اعضا نظرات خود را در خصوص چگونگی مشارکت حداکثری مردم مطرح کردند که عدم موفقیت دولت در اقتصاد باعث شده تا حتی برخی مسئولان استانداری زنجان از جمله مدیرکل امور اجتماعی استانداری زنجان به آن اشاره کرده و اعلام کند که مردم مطالبات به حقی دارند که باید به آن پاسخ داده شود.

نحوه پوشش صدا و سیما در انتخابات، فعال شدن سایر رسانه و مطبوعات در انتخابات و روند تایید صلاحیتها از جمله موارد مورد بحث در این جلسه بود.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *