logo
امروز : دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/8/2 ] [ 23 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۰۷۱
رئیس بازرسی صمت استان زنجان خبرداد

پلمپ 10 کارگاه غیرمجاز دوگانه سوز کردن خودروها در زنجان

پلمپ-10-کارگاه-غیرمجاز-دوگانه-سوز-کردن-خودروها-در-زنجان

رئیس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در مورد برخورد با کارگاه‌های غیر‌مجاز دوگانه سوز کردن خودروها در زنجان گفت: کارگاه ۱۰ کارگاه دوگانه سوز کردن خودروها که به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کردند پلمپ شدند.

اسماعیل مسلمی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه با افزایش قیمت بنزین تمایل مردم برای دوگانه سوز کردن خودرو‌های افزایش یافته است اظهار کرد: استفاده از مخزن‌های کارکرده برای مردم توصیه نمی‌شود چرا که احتمال خطر را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از مخازن گاز مایع در خودروها ممنوع است افزود: استفاده از مخزن‌های ال‌پی‌جی در خودروهای دوگانه سوز غیرمجاز و خطرناک است.

رئیس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه علاوه بر خطرناک بودن مخزن‌های ال‌پی‌جی گاز مایع که در مخزن‌ها استفاده می‌شود حالت خورندگی داشته و مخزن را از بین برده و ریسک خطر را بالا می‌برد ابراز کرد: مردم برای دوگانه سوز کردن خودرو‌های خود از طریق مراکز مجاز اقدام کنند چرا افرادی که در کارگاه‌های غیرمجاز نسبت به نصب مخزن‌های سوخت اقدام می‌کنند دانش فنی را ندارند که موضوع احتمال خطر را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه افرادی که به صورت غیرمجاز نسبت به نصب مخازن سی‌ان‌جی فعالیت می‌کنند غیر قانونی است افزود: در صورت دریافت گزارش از فعالیت چنین کارگاهی توسط بازرسین پلمپ شده و برخورد قانونی انجام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

اخلالگران بازار شناسایی شوند

مسلمی با اشاره به اینکه در زنجان 10 کارگاه به صورت مجاز در زمینه سی‌ان‌جی فعال هستند عنوان کرد: این کارگاه‌ها در زمینه تعویض مخازن فعالیت نداشته و مجوز فعالیت در این زمینه را ندارند و این کارگاه‌ها تنها مجاز هستند در زمینه تعویض قطعات بخشی از سیستم دوگانه سوز خودرو فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تا به امروز کارگاهی در زمینه فعالیت دوگانه سوز کردن خودروها وجود ندارد ابراز کرد: برخی کارگاه به صورت غیررسمی فعالیت می‌کنند که مردم نباید به این کارگاه‌ها اعتماد داشته و به آنها مراجعه کنند.

رئیس بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه از طریق اتحادیه کارگاههایی که به صورت غیرمجاز در زمینه دوگانه سوز کردن خودروها فعالیت می‌کردند شناسایی شده و پلمپ شده است خاطر نشان کرد: اگر مردم از فعالیت چنین کارگاه‌هایی در استان زنجان اطلاع دارند گزارش دهند تا جلوی فعالیت آنها در استان گرفته شود چرا که این کارگاه‌ها به صورت غیرمجاز و غیر رسمی فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه در مورد افزایش قیمت قطعات خودرو در استان زنجان بیان کرد: عمده قطعات خودرو از طریق واسطه‌ها از تهران تامین می‌شود که افزایش برخی کالاهای وارداتی با تامین ارز اتفاق می‌افتد که با افزایش قیمت ارز منجر به افزایش قیمت کالاهای وارداتی می‌شود.

رئیس بازرسی سازمان صمت زنجان در مورد افزایش قیمت قطعات خودرو تولید داخلی نیز عنوان کرد: با افزایش قیمت بنزین قیمت کرایه‌ها افزایش یافته و این موضوع موجب شد قیمت قطعات خودرو که از تهران تامین می‌شود درصد کمی افزایش یابد.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت میلگرد در استان زنجان ابراز کرد: افزایش ۱۰ درصدی قیمت میلگرد در استان زنجان تاثیرگذاری بسیار کمتری در قیمت مسکن می‌تواند داشته باشد در حالیکه برخی‌ها بهانه افزایش قیمت میلگرد قیمت مسکن را در استان زنجان افزایش دادند.

مسلمی خاطر نشان کرد: افزایش قیمت میلگرد در ساخت و سازها در هر متر  تاثیر بسیار ناچیزی می‌تواند داشته باشد در حالی که به بهانه آن قیمت مسکن چندین میلیون افزایش دادند.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *