logo
امروز : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/14 ] [ 24 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۰۴۲

تظاهرات‌کنندگان در سئول: ما مستعمره آمریکا نیستیم

تظاهرات‌کنندگان-در-سئول:-ما-مستعمره-آمریکا-نیستیم

تظاهرات‌کنندگان مقابل سفارت آمریکا در سئول روز جمعه با سر دادن شعارهایی به واشنگتن یادآوری کرده‌اند که کشورشان مستعمره آمریکا نیست.

به گزارش موج رسا; 

معترضان عصبانی از سیاست‌های آمریکا در قبال کره جنوبی امروز جمعه مقابل سفارت آمریکا در سئول تجمع کردند. 

پایگاه ان‌بی‌سی‌نیوز نوشته معترضان در اعتراض به سیاست‌های  «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که خواستار پرداخت هزینه‌های بیشتری از سوی کره جنوبی بابت حمایت‌های نظامی شده، تصاویر سفیر که روی دیوار سفارتخانه نصب شده بود را از بین بردند. 

محل اقامت «هری هریس»، سفیر آمریکا در کره جنوبی در ماه‌های گذشته به یکی از مکان‌های تجمع‌های اعتراضی تبدیل شده است. 

به نوشته ان‌بی‌سی، معترضان در بیرون سفارتخانه شعار داده‌اند: «هریس برو بیرون! ما مستعمره آمریکا نیستیم. ما دستگاه خودپرداز نیستیم.» 

پلیس کره جنوبی حدود دو ماه پیش هم اعلام کرد ۱۹ دانشجوی معترض به سیاست‌های دولت آمریکا که وارد محل اقامت سفیر این کشور در سئول شده بودند را بازداشت کرده است.  

«سی‌بی‌اس» نوشته دانشجویان با استفاده از نرده‌بان از دیوار محل اقامت سفیر بالا رفته‌اند. آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها شعارهای ضد آمریکایی نوشته شده بود و از «هری هریس»، سفیر آمریکا می‌خواست «این کشور را ترک کند.»

یک دانشجو فریاد می‌زد: «کاری که آمریکا انجام داده کشتار، تجاوز و مسموم کردن کشور ما بوده. آنها زندگی مردم ما را تهدید می‌کنند.»

دولت آمریکا هزینه‌های دفاعی مربوط به ۲۸۵۰۰ نیروی آمریکایی مستقر در کره جنوبی را به شدت افزایش داده است. در ماه فوریه، کره جنوبی با پرداخت ۸۸۰ میلیون دلار برای حضور این نیروها در کشور موافقت کرد که معادل ۸.۲ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۸ بود. آمریکا و کره جنوبی قرار است هفته آینده دور جدیدی از مذاکرات را در این خصوص برگزار کنند. 

«هری هریس» سفیر آمریکا در سئول در اعتراضات مهرماه از پلیس کره جنوبی بابت دستگیری دانشجویان معترضی که قصد ورود به محل اقامت او داشتند تشکر کرد و نوشت که گربه‌هایش سالم هستند./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *