logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۳۷
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/2 ] [ 8 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۰۱۶

آغاز راهداری زمستانی از فردا در زنجان/فوت 96 نفر در جاده های استان زنجان

آغاز-راهداری-زمستانی-از-فردا-در-زنجان-فوت-96-نفر-در-جاده-های-استان-زنجان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت:راهداری زمستانی با حضور 236 نیرو در راه های استان زنجان از فردا در زنجان آغاز می شود.

به گزارش موج رسا; عبدالحسین علی اکبری امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال عملیات راهداری زمستانی از 20 آذر ماه سال جاری به صورت رسمی آغاز می شود.

وی با اشاره به آمادگی 29 راهدارخانه استان زنجان برای خدمات رسانی، خاطرنشان کرد: 500 نفر از همکاران در این عملیات حضور دارند.

این مسئول خاطرنشان کرد: راهداری زمستانی تا 15 فروردین راهداری زمستانی ادامه دارد.

 

*تعریف 44 کیلومتر راه روستایی در طرح ابرار

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به تعریف 44 کیلومتر راه روستایی برای طرح ابرار، بیان داشت: این طرح تا کنون 41 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

علی اکبری با بیان اینکه با توجه به بارندگی های اخیر، گفت: خسارت های جدی در استان زنجان به وجود نیامد اما نیروهای زنجانی در استان خوزستان حضور یافته و 8 کیلومتر از محور معمولان –پلدختر را بازگشایی کردند.

وی تصریح کرد: برای جبران خسارت ناشی از سیل 9 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار ملی و 7 میلیارد و 700 میلیون تومان از اعتبارات استانی به این امر اختصاص یافت.

این مسئول تصریح کرد: 96 نفر در هشت ماهه سال جاری بر اثر تصادف در استان زنجان فوت شده اند که این میزان نسبت به سال قبل کاهش دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه 83 شرکت حمل و نقل باری داخلی،دو شرکت بین المللی و سه پایانه بار فعال در استان زنجان وجود دارد، افزود: 4 هزار و 703 دستگاه و 7 هزار راننده حرفه ای در این بخش کار می کنند.

علی اکبری بار جابه جا شده در سال گذشته 7 میلیون تن عنوان کرد و گفت: در هشت ماهه سال جاری 4 میلیون و 911 تن بار جابه جا شده است.

 

*فعالیت 40 شرکت حمل و نقل مسافر در استان زنجان

وی با اشاره به فعالیت 40 شرکت حمل و نقل مسافر در استان زنجان، تصریح کرد: افزود: 821 دستگاه با 2 هزار راننده شاغل در حوزه حمل و نقل مسافر وجود دارد.

این مسئول سن ناوگان مینی بوسی در زنجان  را 28.42 صدم عنوان کرد و گفت: در کشور این عدد 24 درصد است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان ادامه داد: میانگین سنی ناوگان سواری استان زنجان  با 10.72 صدم است که این میزان در کشور 10 است.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *