logo
امروز : پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/9 ] [ 15 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۹۶۷

رشد ۱۹ درصدی ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی/قانون فصل الخطاب انتخابات

رشد-۱۹-درصدی-ثبت-نام-داوطلبان-مجلس-شورای-اسلامی-قانون-فصل-الخطاب-انتخابات

معاون سیاسی-امنیتی استاندار زنجان گفت: ثبت نام کاندیداهای استان زنجان در دوره یازدهم مجلس ۱۹ درصد افزایش دارد.

به گزارش موج رسا; خدابخش مرادی امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: اگر خدمت، اقدامات، تحولی و ارتقای شاخصی در جامعه اتفاق می افتد، به برکت حضور رسانه ها است.

وی افزود: "میزان رای ملت بوده و رای حق الناس است" به عنوان دو راهبرد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در امر انتخابات مورد توجه قرار می گیرد.
این مسئول بیان داشت: مجریان انتخابات در زمینه بی طرفی، رعایت اصل امانتداری و فصل الخطاب قرار دادن قانون همه تلاش خود را به کار می گیرند.
رییس ستاد انتخابات استان زنجان ادامه داد: استفاده از همه ظرفیت های قانونی، اتخاذ تدابیر لازم و تدوین برنامه برای حفظ، تامین و ارتقای امنیت عمومی جامعه از راهکارها و راهبردهای استان محسوب می شود.
مرادی تقویت و تبیین احساس امنیت در جامعه را از دیگر راهبردها عنوان کرد و گفت: سلامت انتخابات از دیگر راهبردها است که بی طرفی، قانون مندی و عمل به قانون می تواند سلامت انتخابات را تضمین کند.
وی افزود: از بودجه عمومی به هیچ وجه در امر کاندیداها استفاده نمی شود و اگر کسی در این زمینه سوء استفاده کند برخورد می شود.
این مسئول با اشاره به پایان مهلت ثبت نام در حوزه های انتخابیه، افزود: پس از بررسی صلاحیت ها اسامی نهایی اعلام می شود.
معاون سیاسی-امنیتی استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ۱۹۸ نفر به عنوان هیئت های اجرایی استان زنجان در امر انتخابات مشارکت می کنند.
مرادی با اشاره به ثبت نام ۲۲۳ نفر در این دوره انتخابات افزود: از این تعداد ۲۱ نفر زن هستند. وی بیان داشت: در مجلس دهم ۱۸۷ نفر شرکت کرده بودند که با رشد ۱۹درصدی مواجه است.
این مسئول با بیان اینکه ۱۳۴نفر از حوزه انتخابیه زنجان و طارم و ۳۷ نفر در حوزه خدابنده ثبت نام کرده اند، افزود: در حوزه های انتخابیه ماهنشان و ایجرود ۲۲ نفر و ابهر خرم دره و سلطانیه ۳۰ نفر ثبت نام کرده اند.
رییس ستاد انتخابات استان زنجان افزود: ۲۱ درصد داوطلبان دارای سابقه ایثارگری، دو درصد سابقه نمایندگی و ۲۷ درصد دارای سابقه داوطلبی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *