logo
امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۵۰
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/15 ] [ 25 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۹۴۰

دشمنی که شهید شهریاری را تحمل نمی کند، نمی تواند طرفدار ملت ایران باشد

دشمنی-که-شهید-شهریاری-را-تحمل-نمی-کند،-نمی-تواند-طرفدار-ملت-ایران-باشد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ملت ما به خوبی به عمق و کینه دشمن پی برده است که وقتی یک دانشمند را تحمل نمی کنند،نمی توانند طرفدار ملت ایران باشند.

به گزارش موج رسا; امیر سرتیپ امیر حاتمی،امروز در نهمین یادواره شهید شهریاری در زنجان، اظهار داشت: این بیان مقام معظم رهبری که "زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"،کلام ارزشمند و ارزنده ای است.

وی افزود: تصورم از این جمله حکیمانه این است که به خاطر اهمیت و ارزش فرهنگ شهادت است که اگر در جامعه ای فرهنگ شهادت زنده نگه داشته شود، آن جامعه به استقلال، عزت و سربلندی پایدار می رسد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اگر دشمنی بخواهد علیه کشوری کاری انجام دهد به فرهنگ و عقبه آن جامعه نگاه می کند که با دشمن چگونه برخورد کرده است، افزود: وقتی دشمن به پرونده کشوری نگاه می کند که مردم تا پای جان ایستادگی کرده اند، حتما در تصمیم گیری برای عملیات علیه آن کشور تردید کرده و نمی تواند به سادگی تصمیم گیری کند.

امیر حاتمی با بیان اینکه مکتب اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان مکتب شهادت مشهور است چرا که با خون شهید آبیاری شده و به نام شهید زنده مانده است،افزود: امروز در ایام محرم به نام شهید بزرگ کربلا بر سرو سینه می زنیم تا قدردان خون شهدا باشیم.

وی با اشاره به اینکه در دوره انقلاب اسلامی نیز اهمیت این بزرگداشت خون شهید به خوبی روشن شد،ادامه داد: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می کنیم متوجه می شویم خون شهید موجب نجات،عظمت و عزت کشور شده است.

این مسئول با اشاره به تقدیم 17 هزار شهید برای مقابله با تروریست،افزود: ما شهید تقدیم کرده ایم تا امنیت ملت ایران حفظ شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس نیز دشمن متوجه شد با برنامه های کوچک نمی تواند این انقلاب و ملت را از پا در آورد و به همین دلیل برنامه بزرگی چید اما خون شهدای نیروهای مسلح،مردمی و جهاد باعث شد تا بعد از دوره های طولانی با سربلندی و عزت از دفاع مقدس خارج شویم.

امیر حاتمی با بیان اینکه فرق شهید شهریاری با شهدای دیگر ای است که شهدای دوران دفاع مقدس رودرو با دشمن مقابله کردند، افزود:شهدای هسته ای در جبهه ای شهید شدند که به ذهن متبادر نمی شود که در آنجا باید شهید بدهیم.

وی تصریح کرد: شهید شهریاری دانشمند متعهد و متخلق به اخلاق بود که برای ارتقای کشور تلاش می کرد.

این مسئول با بیان اینکه دشمن دانشمندان هسته ای کشور را تحمل نکرد،ادامه داد:این بصیرتی که امروز در کشور وجود دارد و خوشبختانه در حوادث اخیر به افتخارات زنجان اضافه شد،حاصل این جور افشاگری های خون شهید است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآور شد: ملت ما به خوبی به عمق و کینه دشمن پی برده است که وقتی یک دانشمند را تحمل نمی کنند،نمی توانند طرفدار ملت ایران باشند.

 امیر حاتمی با بیان اینکه دشمن از یک طرف همه امکانات اقتصادی ما را محدود می کند و طرف دیگر می خواهد  به هر بهانه ای امنیت ما را بگیرد،افزود: مردم فهیم و انقلابی اجازه چنین جسارتی را به دشمن نمی دهند.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *