ساعت :  ۰۹:۱۴ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ شناسه خبر : ۱۳۸۰۷
عضو هئیت داوران جشنواره تئاتر زنجان:
تئاتر باید راه حلی برای حل مشکلات جامعه ارائه کند/ هنرمندان جوان سرمایه اصلی تئاتر

عضو هئیت داوران جشنواره تئاتر زنجان گفت: : تئاتر باید مشکلات جامعه را دیده و راه حلی برای حل مشکلات ارائه کند.

زهرا خسروی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: سی و یکیمین جشنواره تئاتر استان زنجان نشان می دهد که نسل جوان علیرغم همه مشکلات موجود و با همه کم و کاستی ها در اجراها،امکانات و نداشتن مکان مناسب استقبال بسیار زیادی از تئاتر دارند.

وی با بیان اینکه وجود هنرمندان جوان سرمایه اصلی تئاتر زنجان است، افزود: ضروری است با هم افزایی مسئولان و با ارائه امکانات به جوانان، به این سرمایه بها داده شود.

عضو هئیت داوران جشنواره تئاتر زنجان اشتیاق جوانان به تئاتر را بسیار زیاد توصیف کرد و گفت: پتانسیل جوانی در تئاتر زنجان نباید نادیده گرفته شود.

خسروی با بیان اینکه باید به این باور برسیم که تئاتر رسانه است همانطور که از 2 هزار و 500 سال پیش رسانه بوده است،افزود: این نقش تئاتر امروزه کمتر دیده می شود.

وی گفت:تئاتر می تواند به عنوان رسانه صدای رسا برای انتقاد از وضعیت جامعه و  نشان دادن نقطه نظرات جوانان به جامعه باشد.

این پژوهشگر تئاتر خاطرنشان کرد: نقطه آسیب تئاتر است که مخاطبان یادشان رفته است تئاتر رسانه است.

بیشتر بخوانید

خسروی با بیان اینکه تئاتر نباید به سوی سرگرمی صرف پیش رود،بیان داشت: تئاتر باید مشکلات جامعه را دیده و راه حلی برای حل مشکلات ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه اهل شهر زنجان است و برای اولین بار در جشنواره تئاتر استان زنجان داوری می کند، یادآور شد:ملیله را به عنوان یکی از صنایع دستی مهم زنجان به علاقه مندان پیشنهاد می کنم. //ن

انتهای پیام/

ارسال نظر
8 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات