logo
امروز : جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۷
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/14 ] [ 24 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۵۴۸

دیدگاه مسئولیت‌پذیری باید در بین وکلا و کارشناسان ایجاد شود

دیدگاه-مسئولیت‌پذیری-باید-در-بین-وکلا-و-کارشناسان-ایجاد-شود

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه با تاکید بر مسئولیت پذیری وکلا و کارشناسان گفت: دیدگاه مسئولیت‌پذیری باید در بین وکلا و کارشناسان ایجاد شود.

به گزارش موج رسا; علی بهادری‌جهرمی امروز در همایش ملی نقش وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری در دادرسی عادلانه با اشاره به باید بار مسئولیت پروانه‌ای که به ما وکلا داده شده را باید احساس کنیم اظهار کرد: نباید به وکلا به عنوان شغل نگاه شود چرا که وکالت یک شان و مسئولیت اجتماعی است.

وی تصریح کرد: ما هم به پروانه وکلالتمان باید به عنوان سند مسئولیت‌ مان نگاه کنیم و باید با دیدن پروانه وکلالت به این موضوع توجه داشته باشیم که چه مسئولیتی بر دوش‌مان نهاده شده است.

رئیس مرکز وکلای قوه قضاییه ابراز کرد: اگر چنین نگاهی به پروانه وکلالت داشته باشیم خود به خود ما نزدیک‌ترین همراهان و همیاران قاضی می شویم تا با دست به هم دادن همدیگر را به حق رهنمود می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

مطالبه مردم کم کردن زمان دادرسی‌ها است

وی خاطر نشان کرد: اگر چنین نگاهی در بین کارشناسان و وکلا ایجاد شود بعد امیدواری ایجاد می‌شود که مسیر عدالت در کشور مسیر دیگری بپیماید و نمی‌خواهیم مسیر کنونی را زیرسئوال ببریم ولی باید انصاف داشته باشیم مخاطبان ما از عملکرد‌های ما رضایت ندارند.

بهاری‌جهرمی بیان کرد: ما وکیل و کارشناس نمی توانیم خود را کنار بکشیم و بگوییم که دستگاه قضایی باید پاسخگو باشد و ما در نتیجه همه شریک هستیم و اگر نتیجه کار خوب است همه باید سربلند بگوییم که این کار نتیجه تلاش جمعی بوده و اگر هم نتیجه قابل دفاع نباشد همه باید بار مسئولیت آن را بپذیریم.

وی عنوان کرد: بنا براین باید ابتدا از خودمان شروع کنیم و دیدگاه داشتن مسئولیت را در خود ایجاد کنیم اگر چنین نگاهی ایجاد شود قطعا رضایت مردم از کار و عملکردمان در جامعه ایجاد می‌شود.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *