logo
امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/27 ] [ 13 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۴۶۳
گزارش؛

درخشش محور مقاومت در منطقه و مقاومتی که عزت می‌آورد/ وقتی محور مقاومت بزرگترین چالش آمریکا می‌شود

درخشش-محور-مقاومت-در-منطقه-و-مقاومتی-که-عزت-می‌آورد-وقتی-محور-مقاومت-بزرگترین-چالش-آمریکا-می‌شود

حضور فعالانه و با صلابت محور مقاومت در منطقه باعث شده که اکنون مقاومت منطقه به بزرگترین چالش آمریکا تبدیل شود.

به گزارش موج رسا; محور مقاومت اکنون اجازه خودنمایی به آمریکا و ایادیش را در منطقه نمی‌دهد، گواه این موضوع شکست های پی درپی اسرائیل، آمریکا و آل سعود در منقطه است، اکنون جوانان حزب الله لبنان، انصارالله یمن و حشد الشعبی چنان اطمینان قلبی به مردم کشورهای خود داده که آنها نیز باور کنند که بدون آمریکا هم می‌شود پیشرفت کرد.

فرشید جعفری استاد دانشگاه در این رابطه به موج رسا گفت: محور مقاومت با محوریت جمهوری اسلامی و تفکر و فکر شیعی شکل گرفته است.

وی افزود: جمهوری اسلامی اساس رابطه خود را بر اساس رابطه یک دولت با ملت ها از جمله ملت های شیعی و تحت ستم دولتمردانی که وابستگی به قدرت های بزرگ از جمله ایالات متحده هستند،برنامه ریزی کرده است.

این کارشناس خاطرنشان کرد: این هلال شیعی که توسط محور مقاومت شکل گرفته است،پیروزی ها و ظفرهای بسیاری را کسب کرده است که موجب شده تا قدرت های بزرگ از جمله آمریکا و برخی کشورهای منطقه از جمله اسرائیل و عربستان احساس نا امنی کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مرکز زنجان یادآور شد: وقتی دولت و قدرت بزرگی نمی تواند دولت دیگری را در جهت منافع خود همگام کند، سعی می کند با سیاست و ترفند به ملت ها از درون ضربه بزند.

جعفری با بیان اینکه سیاست قدرت های بزرگ در منطقه ضربه زدن به دولت های همسو با ایران است، بیان داشت: قدرت های بزرگ نتوانسته اند قدرت های منطقه از جمله جمهوری اسلامی و دولت های همسو با ایران را در مسیر سیاست های خود قرار دهند و به همین دلیل تلاش می کنند از طریق نفوذی ها و ایجاد اغتشاش در آن کشورها،این همراهی را تحت تاثیر قرار دهند.

وی با اشاره به بخشی از سخنرانی مقام معظم رهبری در 29 امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)گفت: در این سخنرانی مقام معظم رهبری از سه نوع فشار اقتصادی، روانی و عملی دشمن نام بردند که دشمنان می خواهند از طریق فشار عملی از جمله راه اندازی آشوب های خیابانی به اهداف خود برسند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه قدرت های بزرگ در سال 88 و دی ماه سال 96 به راه اندازی اغتشاش در ایران کمک کردند، افزود: مقام معظم رهبری تذکرات لازم را برای ادامه برنامه دشمن در سال 98 ارائه دادند.

وی با اشاره به شکست برنامه ها و توطئه های قدرت های بزرگ در ایجاد و هدایت آشوب های خیابانی در ایران، گفت: این بار آنها روی متحدین جمهوری اسلامی سرمایه گذاری کرده و با ایجاد اغتشاش و فشارهای عملی در عراق تلاش می کنند تا مطالبات به حق مردم را برای رسیدن به اهداف خود مورد سوء استفاده قرار دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: قدرت های بزرگ از کوچکترین حرکت صنفی بهره برداری کرده و این حرکات آرام را به حرکت های ضد امنیتی تبدیل می کنند.

جعفری بیان داشت: دشمنان می دانند که یک دولت آشوب زده نمی تواند متحد خوبی برای جمهوری اسلامی بوده و در سپر دفاعی محور مقاومت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه قدرت های بزرگ به زعم خود می خواهند با ایجاد اغتشاشات خیابانی به محور مقاومت ضربه زده و آنرا قیچی کنند،افزود: مقام معظم رهبری در این خصوص هشدار دادند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه وضعیت کنونی عراق به سر خواهد شد و دولت عراق آرامش را به دست می آورد،افزود: قدرت های بزرگ بدانند نمی توانند محور مقاومت را ناکارآمد کنند.

جعفری گفت: محور مقاومت بزرگترین دردسر و متغییری است که ذهن قدرت های بزرگ و کشورهای همسو منطقه با آنها را مشغول کرده است.

وی افزود:محور مقاومت در چارچوب تفکر بنیادی قدرت های بزرگ قرار نمی گیرد و این قدرت ها در سیاست و خط مشی گذاری در برابر محور مقاومت دچار سرگردانی و بلاتکلیفی هستند.

این کارشناس خاطرنشان کرد: قاعده بازی جمهوری اسلامی در غرب آسیا در چارچوب نظم وستفالی قرار نمی گیرد و تنها موجب سرگردانی قدرت های بزرگ می شود.

وابستگی برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان به آمریکا باعث شده که رئیس جمهور آمریکا سران این کشور را گاو شیرده بنامد، این اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا نشان می‌دهد که ارتباط با آمریکا نه تنها عزت نمی آورد بلکه باعث ذلت و خواری خواهد شد.

ژاپن یک نمونه موفقی است که به بدون وابستگی خود پایه های پیشرفت را فراهم کرد، البته نمونه های وابستگی مانند مکزیک و مصر هم هستند که عاقبت شان مشخص است.

حجت الاسلام ناصر استاد حوزه و دانشگاه در این زمینه خاطرنشان کرد: به برکت خون هایی که جاری شده و نهال انقلاب را بارور کرده اند،انقلاب اسلامی امروز به 40 سالگی خود رسیده و پربارتر می شود.

وی یادآور شد: مقاومت و مبارزه استکبار موجب پیروزی انقلاب و ادامه روند آن شده است که باید این مقاومت و مبارزه همواره ادامه یابد.

این استاد حوزه با بیان اینکه این مقاومت ها موجب سقوط ابرقدرت های عالم و شکسته شدن ستون اصلی سیاست های آنها شده است،افزود: ایستادگی در برابر ظالم و حمایت از مستعضفان پیام حضور در راهپیمایی 13 آبان است.

وی با اشاره به توطئه ها و دخالت های استکبار جهانی در حکومت اسلامی،گفت: استکبار با شخص خاص و موضوع خاصی از جمله بحث موشکی و پیشرفت های علمی مشکلی ندارد، بلکه مشکل استکبار با اصل نظام اسلامی است.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *