logo
امروز : جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۷
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/10 ] [ 16 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۴۵۷

عوارض ساختمانی در برخی محلات شهر زنجان نامناسب است/ طرح اقدام ملی مسکن در 21 شهر استان زنجان اجرا می‌شود

عوارض-ساختمانی-در-برخی-محلات-شهر-زنجان-نامناسب-است-طرح-اقدام-ملی-مسکن-در-21-شهر-استان-زنجان-اجرا-می‌شود

معاون استاندار زنجان  با اشاره به عوارض ساختمانی در شهر زنجان گفت: عوارض ساختمانی در برخی محلات شهر زنجان نامناسب است.

مهرداد سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه عوارض بالای ساخت برای ساختمان مختلف تعریف شده است، اظهار کرد: به نظر بنده برای ساختمان کوچک عوارض بالا نیست اما برای انبوه ساز این عوارض به نسبت قابل توجه است.

وی با اشاره به اینکه هزینه های شهرداری از محل همین هزینه ها تامین می شود، ابراز کرد: اینکه این عوارض به صورت متناسب افزایش یافته یا نه نیاز به جلسات کارشناسی دارد.

معاون عمرانی استاندار زنجان با بیان اینکه این عوارض برای برخی محلات شهر زنجان نامناسب بوده و بالا است، عنوان کرد: برای برخی از محلات این عوارض مناسب است.

وی با اشاره به اینکه برخی از خیابانهای ما در مرکز  شهر عرض زیاد دارند و عوارضشان با خیابانهایی با عرض زیاد شمال شهر یکی می‌شود، گفت: نمی‌توان حکم کلی در این  خصوص صادر کرد.

سلطانی با بیان اینکه مبنای گرفتن عوارض ساختمان از محله محوری به معبر محوری تغییر یافته است، خاطرنشان کرد: در این شیوه مبنا از ریز عوارض به مترمربع تغییر کرده است.

وی بیان کرد: این موضوع می‌تواند آسیب هایی در نوع خود داشته باشد که امیدواریم سال آینده وضعیت بهتر شود اما نیاز به کار کارشناسی بیشتر دارد.

معاون عمرانی استاندار زنجان در خصوص طرح ملی مسکن نیز عنوان کرد: سهمیه استان  زنجان در طرح اقدام ملی مسکن 7500 واحد بوده که قابل افزایش تا 10 هزار واحد است اما تاکنون 7500 واحد ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در محلات مختلف شهر و استان توزیع خواهد شد، افزود: این طرح در 21 شهر استان زنجان اجرا خواهد شد که در قالب های مختلف است.

سلطانی بیان کرد: مسکن اولی‌ها و افرادی که از تسهیلات مربوط به مسکن استفاده نکرده باشند در اولویت خواهند بود.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *