logo
امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/24 ] [ 10 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۳۷۵
صبح امروز؛

داوری 61 اثر برای دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی در زنجان برگزار شد

داوری-61-اثر-برای-دریافت-نشان-ملی-مرغوبیت-صنایع-دستی-در-زنجان-برگزار-شد

داروی اولیه آثار صنایع دستی استان زنجان برای دریافت نشان ملی مرغوبیت در زنجان برگزار شد

به گزارش موج رسا; به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان،داروی اولیه آثار صنایع دستی استان زنجان برای دریافت نشان ملی مرغوبیت در زنجان برگزار شد و ۶۱ اثر در این دوره مورد داوری قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، در مرحله استانی داوری نشان ملی مرغوبیت آثار صنایع دستی استان زنجان امروز، شنبه، ۱۱ آبانماه در زنجان برگزار شد.
در این دوره ۲۸ اثر ملیله، ۲ اثر مس، ۱۰ اثر قلم زنی، ۸ اثر چاروق، ۷ اثر چاقو، ۲ اثر انگشتر، ۲ اثر چوب و یک اثر مرکب چوب و آینه مورد داوری قرار گرفتند.

داوری این دوره را اساتید برجسته ملیله کار، چاقوساز، قلم زن و چوب برعهده داشتند. 
سال گذشته نیز در داوری اولیه از میان ۸۰ اثر صنایع دستی ارائه شده، ۲۷ اثر برگزیده شد که در داوری نهایی ۹ اثر استان زنجان موفق به اخذ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی کشور و از میان این ۹ اثر سه اثر موفق به اخذ مهر اصالت یونسکو گردید.
گفتنی است تا کنون در چهار دوره داوری نشان ملی مرغوبیت زنجان موفق به اخذ ۵۲ نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی و ۷ اثر مهر اصالت یونسکو را کسب کرده اند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *