logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۳۶۹

عضو هیئت مدیره شرکت ایران ترانسفو دستگیر شد

عضو-هیئت-مدیره-شرکت-ایران-ترانسفو-دستگیر-شد

عضو هیئت مدیره ایران ترانسفو و سهامدار بخش خصوصی شرکت ایران ترانسفو دستگیر شد.

به گزارش موج رسا; بنا به اخبار موثق و طبق اعلام منابع آگاه عضو هیئت مدیره شرکت ایران ترانسفو و سهامدار بخش خصوصی این شرکت دستگیر شده است.

گفتنی است که کارخانه ایران ترانسفو در زنجان قرار دارد اما با توجه به اینکه مسائل مربوط به واگذاری و مسائل دیگر در تهران بوده این پرونده بنا به صلاحیت محلی دادگاه‌ها در تهران مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که فرد مذکور 28 درصد سهام این کارخانه را در اختیار دارد.

در سفر آیت الله رئیسی به استان زنجان  بهزاد ظهیری مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو در مورد خصوصی سازی در این شرکت گفت: باید سهام و سود سهام ارائه شده به سهامداران مورد بررسی قرار گیرد، چطور می شود به یک نفر در این شرکت 108 میلیارد تومان سود سهام تعلق بگیرد.

وی در مورد اقدام اشتباه در حوزه خصوصی سازی در این شرکت گفت: این فرد حدود 200 میلیارد تومان سهام فروخته و ارزش سهامی که در این شرکت دارد حدود 850 میلیارد تومان است. بخشی از سود سهام را گرفته و بخشی نیز در حال حاضر توقیف شده است.

وی بیان کرد: سوال بنده این است که چطور می شود یک نفر با پرداخت سهام  50 یا 60 میلیارد تومان صاحب یک هزار و 300 میلیارد تومان سود سهام شود و 321 میلیارد تومان نیز سالهاست به دولت بدهکار است. چرا سازمان خصوصی سازی فسخ قرار داد نمی کند و در این راستا اقدامی انجام نمی دهد؟

وی همچنین عنوان کرد که این فرد همچنین 34 میلیارد تومان از پول این شرکت را یک و نیم سال است تصرف کرده و پس نمی دهد.

آیت‌الله رئیسی نیز بعد از شنیدن این سخنان قول پیگیری داد، حال با گذشت زمان کمی از این گزارش مدیرعامل شرکت و پیگیری دستگاه قضا شاهد دستگیری این فرد هستیم.

با توجه به عزمی که قوه قضاییه در مبارزه با فساد و ناعدالتی دارد، دستگیری سهامدار بخش خصوصی ایران ترانسفو نشان می‌دهد که عاقبت خصوصی سازی های اشتباه و مسئله دار برخورد قاطع دستگاه قضایی خواهد بود.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *