logo
امروز : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/16 ] [ 2 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۳۴۹
رئیس سازمان صمت استان زنجان:

کاهش 50 درصدی صادرات شمش روی از استان زنجان/ تولیدکنندگان شمش روی با مشکل صادرات مواجه هستند

کاهش-50-درصدی-صادرات-شمش-روی-از-استان-زنجان-تولیدکنندگان-شمش-روی-با-مشکل-صادرات-مواجه-هستند

مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به حجم تولید شمش روی در زنجان گفت: 70 درصد شمش روی استان زنجان بیشتر از نیاز کشور بوده و فعالان این صنعت با صادرات شمش روی مواجه هستند.

به گزارش موج رسا; ناصر فغفوری امروز در جلسه رفع موانع تولید استان با اشاره به اینکه 200 پروانه بهره برداری با حجم سرمایه گذاری بیش از 7 هزار و 600 میلیار تومان در زنجان وجود دارد، اظهار کرد:در استان زنجان 42هزار نفر در حوزه صنعت فعالیت می کنند.

وی با اشاره به تعداد جواز تاسیس و طرح توسعه های استان زنجان ابراز کرد:در استان زنجان 1834فقره جواز تاسیس و طرح توسعه با پیش بینی سرمایه گذاری نزدیک 30هزار میلیار تومان و با پیش بینی اشتغال 58 هزار نفر صادر شده است.

مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در ابتدای سال 93حجم سرمایه گذاری صنعتی استان حدود 2هزار و 500 میلیارد تومان بود، عنوان کرد: خوشبختانه با جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در حال حاضر بیش از 7هزار و 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است که در مقایسه با ابتدای سال 93 استان شاهد یک جهش صنعتی بوده است.

وی با بیان اینکه از اول اردیبهشت سال 94 که کارگروه تسهیل شروع شده است 193جلسه کمیته کارشناسی داشته ایم، تصریح کرد: از اول اردیبهشت سال 94 تا کنون 128 جلسه در کارگروه تسهیل استان برگزار شده است.

فغفوری با اشار ه به اینکه در سال 98 به تنهایی 49 جلسه کارگروه تسهیل در کارخانه ها برگزار شده است خاطر نشان کرد: با تاکید استاندار تمامی جلسات تسهیل تولید در محل کارخانجات تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه در سال 98، 711مصوبه داشتیم افزود: 586 مور از مصوبات اجرایی شده و 125 مورد از مصوبات در دست اجرا است.

مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری 82 درصد از تصمیمات کارگروه تسهیل اجرایی شده است ادامه داد: از سال 94 تا ٬97 100درصد تصمیمات کارگروه تسهیل انجام شده است.

وی با بیان اینکه از سال 96 تا کنون به تعداد کارخانه های تعطیل استان اضافه نشده است خاطر نشان کرد: در سال 96، 29واحد صنعتی و در سال 97، 13واحد صنعتی به گردونه تولید برگشته است.

فغفوری با بیان اینکه در راستای ایجاد اولین شهرک صنعتی تخصصی با سرمایه گذار خارجی در ایران را پیگیری می‌کنیم تصریح کرد: نخستین شهرک صنعتی با سرمایه گذاری کشور ترکیه انجام می شود.

وی با اشاره به راه اندازی دوباره مجموعه ذوب فلزات ابهر، ابراز کرد: این واحد صنعتی تولید کننده میلنگ خودرو است.

مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه شهرستان ایجرود و خدابنده نسبت به سایر شهرستان از نظر صنعتی در رتبه پایین تر از سایر شهرستان ها قرار داشتند، عنوان کرد: برای رسیدن این دو شهرستان به رده سایر شهرستان های استان طرح هایی احصا شده است.

وی گفت: طرح های سلیس با ظرفیت 20هزار تن، تولید کاغذ از سنگ آهن، تولید آجر سفال، تولید آهک هیدارته تولید کربنات سدیم و تولید پانل های گچی با ظرفیت 5 میلیون تن جزو پروژه های مد نظر برای شهرستان خدابنده است.

فغفوری با اشاره به اعتبارات پیش بینی شده برای توسعه راه زنجان دندی، تصریح کرد: 100 میلیارد تومان برای توسعه راه زنجان دندی در نظر گرفته شده بود که  50 میلیار تومان از این اعتبار در محدوده استان زنجان بود.

وی با بیان اینکه بیشتریبن مشکلات تولید کنندگان شمش روی استان مرتفع شده است ادمه داد: صادرات شمش روی در حال حاضر نسبت به سال قبل 50 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت استان زنجان با اشار ه به اینکه بیش از 70 درصد از روی تولیدی کشور مازاد است عنوان کرد: هیچ گونه فروش شمش روی در بورس اتفاق نمی افتد و این امر باعث اتلاف هزینه می شود.

وی با بیان اینکه اکثر تولید کنندگان شمش روی مشکل صادرات دارند افزود: اگر امکان صادرات شمش روی بدون ارائه در بورس ممکن شود استان تعهد تامین روی مورد نیاز کشور را می دهد.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *