logo
امروز : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/27 ] [ 13 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۳۴۸
معاون وزیر صمت خبر داد

اجرای ۵۰ طرح صنعتی در ۱۲ استان کمتر برخوردار کشور/ ۴۵۰۰ طرح نیمه تمام با اولویت بالاتر شناسایی شدند

اجرای-۵۰-طرح-صنعتی-در-۱۲-استان-کمتر-برخوردار-کشور-۴۵۰۰-طرح-نیمه-تمام-با-اولویت-بالاتر-شناسایی-شدند

معاون وزیر صمت از اجرای ۵۰ طرح صنعتی در ۱۲ استان کمتر برخوردار کشور خبر داد.

به گزارش موج رسا; سعید زرندی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که کشور با آن درگیر است، کاهش سرمایه گذاری های ثابت است اظهار کرد: در حینی که ما برای تامین سرمایه در گردش و حفظ بنگاه های موجود باید دقت کنیم، اما رونق تولید از نگاه سرمایه گذاری ثابت و یک تحرک ایجاد می شود.

وی افزود: برنامه ای که از بانک مرکزی خواستیم و طبق پیشنهادات مطرح شده در ۱۲ استان کمتر برخوردارمان نزدیک به ۵۰ طرح متوسط به بزرگتر را اجرا خواهیم کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اجرای این طرحها تحرکی را در این مناطق ایجاد و باعث کاهش شکاف توسعه صنعتی خواهد شد، ابراز کرد: در عین حال طبق بررسی های صورت گرفته از بین ۵۰ هزار طرح ۴۵۰۰ طرح نیمه تمام با اولویت بالاتر شناسایی شدند که از بانکها خواستیم در حوزه تامین سرمایه ثابت کمک کنند.

وی بیان کرد: این جهت گیری بوده که در حوزه سرمایه ثابت انجام می دهیم، در بحث پرداخت تسهیلات در خصوص تبره ۱۸ پرداخت تسهیلات از شهریور ماه سرعت گرفته و امید داریم که بانکها بتوانند پرداختهای مریوط به موانع تولید استانها را سریع تر شکل دهند.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *