گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۰:۰۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ شناسه خبر : ۱۳۳۲۲
برگزیت| پارلمان انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت کرد

پارلمان انگلیس شامگاه سه‌شنبه، در ادامه کش و قوس‌ها بر سر برگزیت با برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور در تاریخ ۱۲ دسامبر(21 آذر) موافقت کرد.

به گزارش موج رسا; پارلمان انگلیس در یک رأی‌گیری شامگاه سه‌شنبه (به وقت تهران) با برگزاری انتخابات زودهنگام در روز ۱۲ دسامبر موافقت کرد. 

شامگاه سه‌شنبه بود که رسانه‌های انگلیسی خبر دادند که «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور توانست موافقت اولیه پارلمان انگلیس برای برگزاری انتخابات در 12 دسامبر (21 آذر) برای شکستن بن‌بست برگزیت را بدست آورد. (جزئیات بیشتر)

در حال حاضر و پس از موافقت مجلس عوام انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام،‌در صورتی که این طرح در مجلس اعیان انگلیس نیز با موفقیت همراه شود انتخابات زودهنگام در تاریخ 12 دسامبر برگزار خواهد شد.

این در حالی است که «دونالد تاسک»، رئیس شورای اروپا اعلام کرد اتحادیه اروپا با تمدید مهلت اجرای برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) تا تاریخ ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ بهمن) موافقت کرده است. پس از آن نخست‌وزیر انگلستان در نامه‌ای به رئیس شورای اروپا اعلام کرد که علی‌رغم میلش با تمدید مهلت برگزیت به‌مدت سه‌ماه موافقت کرده است. 

جانسون به این علت مجبور به تمدید این مهلت شده که تلاش او برای خارج کردن کشورش از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) شکست خورد و پارلمان او را مجبور کرد از بروکسل تقاضا کند مهلت اجرای بروکسل را تمدید کند./فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات