logo
امروز : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/23 ] [ 9 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۲۴۷
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان:

جذب بیش از 300 دانشجو معلم در زنجان/ طرح مهارت آموزی پاسخگوی نیاز های آموزش و پرورش نیست

جذب-بیش-از-300-دانشجو-معلم-در-زنجان-طرح-مهارت-آموزی-پاسخگوی-نیاز-های-آموزش-و-پرورش-نیست-

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان دانشگاه فرهنگیان زنجان نسبت به سهمیه اعلام شده گفت: امسال بیش از 300 دانشجو معلم جدیدالورود در دانشگاه فرهنگیان استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

 

کمال اجاقلو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به تعداد دانشجو معلمان جدید الورود دانشگاه فرهنگیان استان زنجان، ابراز کرد: خوشبختانه تعداد دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان نسبت به امار اعلام شده افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه امسال 302 دانشجو معلم به دانشگاه فرهنیان اضافه شده اند، ابراز کرد: 104 دانشجو معلم در پردیس الزهرا و 198 دانشجو معلم جدیدالورود در پردیس شهید بهشتی زنجان مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه در ایران آمار دقیق در دسترس نیست، عنوان کرد: طبق آمار در طول 5 سال آینده 600هزار معلم در کشور بازنشست می شوند.

بیشتر بخوانید:

مشکل بیکاری انگیزه ادامه تحصیل را از دانشجویان گرفته است

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در آینده دچار بحران می شود، تصریح کرد: یکی از راه های رفع این مشکل جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان است.

اوجاقلو با بیان اینکه زیر ساخت های لازم برای جذب این حجم از دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان وجود ندارد، افزود: نبود فضای فزیکی، اعضای هیئت علمی و کادر اجرایی متناسب با نیاز های کشور از مشکلات وزارت آموزشو پرورش است.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه فرهنگیان هر ساله 25هزار دانشجو معلم جذب می شود، خاطر نشان کرد: با فرض فارغ التحصیلی 25هزار دانشجو معلم از دانشگاه فرهنگیان در هر سال، در 1404 حداکثر 150هزار معلم به خانواده آموزش و پرورش ملحق می شوندد و گمبود 450هزار معلم در کشور وجود دارد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از راه حل های پیش رو جذب مهارت آموزها و ورود آنها به چرخه آموزشی است، ادامه داد: مهارت آموزها بعد از گذراندن یک سال دوره آموزشی به خانواده آموزش و پرورش ملحق می شوند.

وی با بیان اینکه طرح مهارت آموزی پاسخ گوی نیاز های آموزش و پرورش نیست و در آن طرح نیز مشکلاتی وجود دارد، تصریح کرد: حقوق این افراد را باید آموزش و پرورش تامین نماید ولی متاسفانه افرادی هستند که در این طرح دوسال حقوقی دریافت نکرده اند.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *