logo
امروز : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/24 ] [ 10 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۲۴۱
مدیرشرکت آب منطقه ای زنجان:

چاه‌های غیرمجاز حاشیه رودخانه‌ها در زنجان تعیین تکلیف شدند/ مشکلی در اجرای عملیات انسداد چاه‌ها نداریم

چاه‌های-غیرمجاز-حاشیه-رودخانه‌ها-در-زنجان-تعیین-تکلیف-شدند-مشکلی-در-اجرای-عملیات-انسداد-چاه‌ها-نداریم

مدیرشرکت آب منطقه ای زنجان با اشاره به اینکه مشکلی در اجرای عملیات انسداد چاه‌ها نداریم گفت: سیر قانونی تعیین تکلیف چاه‌های غیرمجاز عملیات انسداد چاه‌ها را طولانی می‌کند.

محمود سرمستی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; در مورد اجرای طرح آبخیرداری و تغذیه مصنوعی در این دست و اجرای عملیات حفاظتی از آبهای زیرزمینی در دشت زنجان و سلطانیه اظهار کرد: دشت سهرین تنها دشتی که تغذیه مصنوعی در آن خوب انجام شده است.

وی تصریح کرد: بی انصافی است اگر بگوییم در تغذیه مصنوعی در دشت سهرین اقدامی نشده و اقداماتی خوبی در این دو دشت انجام شده است.

مدیر امور منابع آب شرکت آب منطقه‌ای شهرستان زنجان در مورد انسداد چاه های غیر مجاز عنوان کرد: در پرونده‌های چاه‌های غیرمجاز با مشکل قانونی و سیر طولانی مواجه هستیم و تا نهایی شدن تکلیف این چاه‌ها سیر انسداد چاه‌ها را طولانی می‌کند و ما مشکلی در اجرای عملیات انسداد چاه‌ها نداریم.

وی با بیان اینکه این به منزله این نیست که ما نمی‌توانیم با چاه‌ها غیرمجاز برخورد کنیم خاطر نشان کرد: برخی از چاه‌ها اثبات می‌شود که قبل از سال 75 حفر شده که به آنها مجوز داده می‌شود ولی برخی از چاه‌ها بعد از دریافت مجوز تخلف می‌کنند و از آبهای زیرزمینی اضافه برداشت می‌کنند که در چنین مواردی باز اقدام به ابطال پروانه می‌شود.

بیشتر بخوانید:

84 حلقه چاه غیرمجاز در زنجان مسدود شد

سرمستی با اشاره به اینکه چاه‌هایی که اضافه برداشت دارند نسبت به ابطال پروانه اقدام می‌شود افزود: این اخطار به همه کشاورزان در سطح شهرستان زنجان و سلطانیه داده شده است.

وی با اشاره به اینکه خیلی از چاه‌ها اضافه برداشت داشتند در سیر ابطال پروانه برداشت هستند افزود: در دشت‌های زنجان و سلطانیه برداشت از آبهای  زیرزمینی محدود شده و چاه‌های مجوزدار نیز مکلف به نصب کنتور هوشمند هستند.

مدیر امور منابع آب شرکت آب منطقه‌ای شهرستان زنجان با بیان اینکه سال گذشته در دشت سهرین اقدامات ویژه را در حفاظت و کنترل برداشت از آبهای زیرزمینی انجام شد ابراز کرد: در این دشت چاه‌های غیرمجاز که در حاشیه رودخانه‌ها بود تعیین تکلیف شدند.

وی افزود: در روستای قره چریان و قشلاق نیز اقدامات ویژه ای داریم که بعد از اجرای آن اطلاع رسانی خواهد شد.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *