logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۲۰۱
استاندار زنجان:

برنامه های حوزه اجتماعی باید یک کاسه شود/سند امنیت غذایی باید وارد فاز عملیاتی شود

برنامه-های-حوزه-اجتماعی-باید-یک-کاسه-شود-سند-امنیت-غذایی-باید-وارد-فاز-عملیاتی-شود-

استاندار زنجان گفت: ضروری است از کارهای موازی در حوزه اجتماعی جلوگیری شده و برنامه ها یک کاسه شود.

به گزارش موج رسا; فتح الله حقیقی امروز در چهارمین جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی،فرهنگی،سلامت،زنان و خانواده و ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان زنجان،اظهارداشت: ادغام جلسات کار خوبی است چرا که نیاز نیست هر روز مدیران در جلسات حضور داشته باشند اما باید هماهنگی های لازم بین مدیران باشد.

وی بر ضرورت ارائه دستور جلسات عملیاتی تر تاکید کرد و گفت: یک گروه کارشناسی موضوعات متنوع اجتماعی سلامت،بانوان و خانواده ارائه کنند.
این مسئول ادامه داد: شان این جلسه سیاستگذاری و تصمیم گیری است و باید همه مدیران به این موضوع توجه کنند.
استاندار زنجان افزود: در حوزه اجتماعی مبلغی از سوی آقای رستم وندی اختصاص یافته است که باید این مبلغ در حوزه پیشگیری از اعتیاد، طلاق و صیانت از خانواده هزینه شود.
حقیقی برضرورت انسجام بخشی در برنامه های اجتماعی تاکید کرد و گفت: در حوزه طلاق آموزش شش ساعته در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید

وی تصریح کرد: ضروری است از کارهای موازی در حوزه اجتماعی جلوگیری شده و برنامه ها یک کاسه شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت باید اجتماعی کردن سلامت به مردم اطلاع رسانی شود.
استاندار زنجان گفت: فرمانداران باید اولین مرحله اجتماعی کردن سلامت را با استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی اجرایی کرده و تا دوهفته آینده گزارش دهند.
حقیقی بیان داشت: سند امنیت غذایی باید وارد فاز عملیاتی شود و دستگاه های اجرایی باید وظایف خود را در این زمینه انجام دهند.

وی برضرورت ارائه پیشنهادات در زمینه ارزشیابی حوزه‌های مختلف از جمله حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت:حقوق شهروندی به این معناست که در حیطه اختیاراتمان خود را ارزیابی کنیم.

این مسئول بیان داشت: به عقیده بنده عیبی ندارد که استاندار برود از یک سلف سرویس بازدید کند چرا که بازدید از این اماکن نیز جزو حقوق شهروندی محسوب می شود.

استاندار زنجان ادامه داد: باید اینگونه باشد که وقتی استاندار از یک شهرستانی بازدید می کند مدیران نیز چندین بار بازدید کنند.

حقیقی برضرورت توجه به موضوعات مهم اجتماعی در این کارگروه تاکید کرد و گفت:مثلا بیاید در زنجان موضوع قمه‌زنی را حل کنیم.

وی در خصوص جلوگیری از ورود موبایل به  جلسات دادگاه گفت: با توجه به اینکه امکان سوء استفاده بیگانگان وجود دارد باید اینگونه باشد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *