logo
امروز : شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/16 ] [ 2 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۱۶۸
معاون میراث فرهنگی زنجان خبرداد

550 واحد فروش صنایع دستی در زنجان فعال است/ دریافت 57 نشان ملی صنایع دستی توسط هنرمندان زنجانی

550-واحد-فروش-صنایع-دستی-در-زنجان-فعال-است-دریافت-57-نشان-ملی-صنایع-دستی-توسط-هنرمندان-زنجانی

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: در حال حاضر 550 واحد فروش صنایع دستی در استان زنجان فعال است که از این تعداد 500 واحد در شهر زنجان قرار دارد.

سید ذکریا هاشمی امیری امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: از ابتدای فعالیت میراث فرهنگی زنجان توانسته تا کنون 57 نشان ملی صنایع دستی را دریافت کند.

وی با بیان اینکه هفت اثر استان زنجان داری مهر اصالت یونسکو هستند، خاطرنشان کرد: قلم تراش چهار تیغه اثر استاد ذکریا علیخانی، شمعدان نقره ملیله اثر استاد علیرضا لطفی رضایی و قاب عکس نقره ملیله اثر استاد نقی رحمانی آثاری هستند که از زنجان موفق به دریافت مهر اصالت شورای جهانی صنایع دستی شده‌اند.

این مسئول افزود: همچنین آثار هنري مليله استاد صنعتگر "محسن يزدان شناس" مهر اصالت يونسكو را دريافت كرده است.

 معاون صنایع دستی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه 50 پرونده صنایع دستی استان زنجان برای دریافت نشان ملی صنایع دستی معرفی شده است، افزود: آبان ماه سال جاری این صنایع معرفی می شوند.

بیشتر بخوانید

امیری خاطرنشان کرد: در حال حاضر 550 واحد فروش صنایع دستی در استان زنجان فعال است که از این تعداد 500 واحد در شهر زنجان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه نشان مرغوبیت صنایع دستی یونسکو از سال 2001 آغاز شده است، افزود: از سال 2006 به مهمترین پروژه سازمان یونسکو در حوزه صنایع دستی تبدیل شد.

به گزارش موج رسا،در چهار دوره گذشته ایران موفق به دریافت 263 نشان مرغوبیت و برتری صنایع­دستی شدهکه به اذعان سازمان یونسکو در سطح منطقه حائز رتبه نخست است.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *