logo
امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۱
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/4 ] [ 13 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۱۲۸

آلودگی های زیست محیطی صنایع در زنجان نگران کننده است

آلودگی-های-زیست-محیطی-صنایع-در-زنجان-نگران-کننده-است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه نگرانی ما از صنعت عدم ارائه سود صنایع زیانده به حوزه سلامت نیست گفت: آلودگی های زیست محیطی صنایع در زنجان نگران کننده است.

پرویز قزلباش در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، با اشاره به قانون حمایت صنایع زیانده از حوزه سلامت، اظهار کرد: در قانون، صنایعی که شامل این قانون می شوند، مانند صنعت تولید سیگار باید بخشی از سود خود را به حوزه سلامت به عنوان آسیب های آن صنعت بدهند.

وی با اشاره به بخشی از سود صنایع که باید در حوزه سلامت هزینه شود ابراز کرد: این هزینه ها به حساب وزارت بهداشت واریز می شود وزارت بهداشت نیز این اعتبارات را در سطح استان ها توزیع می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به تخصیص یک درصد از سود تمامی صنایع به حوزه سلامت، عنوان کرد: متاسفانه تا جایی که من مطلع هستم هیچ به دست ما نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات در سطح وزارت خانه به استان ها توزیع نشده است، تصریح کرد: همه این هزینه ها که توسط وزارتخاهنه توزیع نشده است باید در حوزه بهداشت هزینه شود.

قزلباش با بیان اینکه نگرانی ما از صنعت عدم ارائه سود صنایع زیانده به حوزه سلامت نیست، ادامه داد: نگرانی ما در حوزه صنعت از آلودگی های زیست محیطی است.

وی با اشاره به اینکه آلودگی های زیست محیطی فقط شمال یک استان نمی شود، افزود: آثار و خروجی این آلودگی ها خودش را در سطح کشور نشان می دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه هیچ یک از صنایع استان سهم خاصی به دلیل زیانده بودن در سطح استانی پرداخت نمی کند، خاطر نشان کرد: اگر صنایع زنجان مالیاتی نیز پرداخت کرده اند در سطح استانی نبوده و اگر چنین چیزی باشد در سطح ملی بوده است.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *