logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۱۱۰
رئیس شورای شهر زنجان:

اجرای طرح جدید جمع آوری زباله نباید منجر به افزایش زباله گردی در زنجان شود/ شهرداری در طرح جدید جمع آوری زباله باید مانع بکارگیری کودکان شود

اجرای-طرح-جدید-جمع-آوری-زباله-نباید-منجر-به-افزایش-زباله-گردی-در-زنجان-شود-شهرداری-در-طرح-جدید-جمع-آوری-زباله-باید-مانع-بکارگیری-کودکان-شود

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به اقدامات تامینی مورد نیاز برای جلوگیری از به کار گیری کودکان در جمع آوری زباله توسط شرکت مجری جمع آوری زباله، گفت: در قرارداد شهر داری با پیمانکار باید این مورد لحاظ شود.

حمیدرضا حمیدی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فعالیت شرکت خصوصی در جمع آوری زباله شهری زنجان، اظهار کرد: برای جلوگیری از بروز پدیده کودکان کار و زنان زباله گرد در جمع آوری زباله توسط شرکت مجری طرح جمع آوری مکانیزه زباله باید اقدامات لازم اجرا شود.

وی با اشار به اقدامات تامینی مورد نیاز برای جلوگیری از به کار گیری کودکان در جمع آوری زباله توسط شرکت مجری جمع آوری زباله، ابراز کرد: در قرارداد شهر داری با پیمانکار باید این مورد لحاظ شود.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه در شهر فرهگنی همچون زنجان متاسفانه ما شاهد حضور زنان زباله گرد در زنجان هستیم، عنوان کرد: باید هماهنگی های لازم بین شهرداری و بهزیستی برای جلوگیری از افزایش این پدید نامناسب انجام شود.

وی با بیان اینکه باید شهرداری زنجان در این خصوص برنامه ریزی کند، خاطر نشان کرد: در خصوص جلوگیری از رشد زنان و کودکان زباله گرد پیگیرهمستم.

حمیدی با اشاره به اینکه زباله یک منبع درامد پایدار برای شهر ها است، تصریح کرد: برخی از شهر ها بر روی ایجاد در آمد پایدار از طریق زباله کارهایی انجام داده اند و واقعا در آمد خوبی شامل شهر شده است.

وی با اشاره به طرح های درآمد پایدار از زباله در ایران، افزود: در یکی از شهر ها یک شرکت از طریق اپلیکیشن اقدام به جمع آوری زباله می کرد و بر این اساس میزان سود شرکت از زباله مشخص می شود و درصدی نیز از این سود به شهرداری تعلق می گرفت.

رئیس شورای شهر زنجان با بیان اینکه ما نیز می توانیم طرح فوق در زنجان اجرایی نماییم، بیان کرد: اجرای این طرح بسته به موفقیت طرح در شهر هدف است.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *