گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۱:۵۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ شناسه خبر : ۱۳۰۹۷
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد
مصرف متوسط سالانه 15 هزار تن گوشت قرمز در استان زنجان

مدیر بهبود دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به میزان متوسط گوشت قرمز در استان زنجان گفت: به طور متوسط سالانه در استان زنجان 15 تن گوشت قرمز مصرف می‌شود.

محمد‌علی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به میزان تولید شیر در استان زنجان اظهار کرد: میزان تولید شیر در استان زنجان 164 هزار و 382 تن در هر سال بوده که از این تعداد 121 هزار و 449 تن نیاز مصرف استان است.

وی تصریح کرد: سال گذشته 42 هزار و 933 تن مازاد تولید در استان داشتیم که 26 درصد از مجموع تولید شیر در استان زنجان است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان بیان کرد: تولید گوشت قرمز در استان زنجان نیز 14 هزار 214 تن بوده که 12 هزار و 806 تن هم میزان مصرف استان بوده است.

وی بیان کرد: در این حوزه نیز حدود 10 درصد مازاد تولید در استان زنجان وجود دارد.

صادقی میزان تولید گوشت طیور در استان زنجان را به طور متوسط 51 هزار 334 تن عنوان کرد و افزود: میزان مصرف استان نیز حدود 28 هزار 562 تن بوده که 44 درصد مازاد مصرف در استان زنجان تولید می شود.

وی افزود: میزان تولید تخم مرغ در استان زنجان به طور متوسط در هر سال  13 هزار 933 تن بوده و نزدیک 11 هزار و 611 تن میزان مصرف بوده که حدود 17 درصد مازاد بر مصرف استان تولید انجام می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان زنجان عنوان کرد: میزان تولید عسل نیز یک هزار و 74 تن تولید داشتیم که میزان مصرف در استان نیز همین مقدار بوده است.

وی در مورود میزان تغییرات تولید این محصولات نسبت به سال گذشته افزود: در تولید شیر و گوشت قرمز 15 درصد کاهش داشتیم و در بخش طیور 15 درصد افزایش را شاهد هستیم.

صادقی عنوان کرد: در تولید میزان عسل و تخم مرغ در استان زنجان شاهد افزایش 15 درصدی هستیم.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
2 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات