logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۹۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان خبر داد

فروش بیش از 114 هزار بلیط با ارزش بیش از یک میلیار تومان در گنبد سلطانیه

فروش-بیش-از-114-هزار-بلیط-با-ارزش-بیش-از-یک-میلیار-تومان-در-گنبد-سلطانیه

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان از فروش بیش از 114 هزار بلیط در گنبد سلطانیه خبر داد و گفت: در 6ماها اول سال از مرز فروش یک میلیار تومان بلیط گذشتیم.

یحیی رحمتی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به فعالیت 3 خانه بوم گردی در شهرستان سلطانیه، اظهار کرد: ما از هر گونه درخواست برای ساخت و توسعه خانه های بوم گردی استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سه خانه بوم گردی موجود پاسخ گوی میانگین درخواست های گردشگران است، ابراز کرد: ما باید بعد از این به دنبال جذب تورگردان ها باشیم تا بتوانیم خانه های بوم گردی را توسعه دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان با اشاره به ساخت 3 خانه بوم گردی جدید در شهرستا سلطانیه، عنوان کرد: با افتتاح خانه های بوم گردی جدید بخشی از ظرفیت مورد نیاز تورگردان ها رفع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم در حوزه گردشگری و خانه های بوم گردی بازگشت سرمایه را ندیده اند و استقبال از این نوع کار ها کم است، عنوان کرد: اگر مردم بازگشت سرمایه را ببیند استقبال از این نوع کار ها افزایش پیدا می کند.

رحمتی با اشاره به زمان افتتاح خانه های بوم گردی جدید، خاطر نشان کرد: یکی از خانه های بوم گردی بعد از اربعین حسینی افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه دوخانه بوم گردی دیگر در زمان نزدیک افتتاح می شود، افزود: یکی از خانه های بوم گردی ساخته شده است ولی مشکلی در کاربری زمین وجود دارد که بعد از رفع مشکل افتتاح می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان زنجان با اشاره به اینکه گنبد سلطانیه خودش موزه است، ابراز کرد: ما فکر می کنیم که اگر ما چند ویترین در اینجا قرار دهیم و داخل آن را با اشیاء پر کنیم می شود موزه در حالی که موزه این نیست.

وی با اشاره به اینکه هر آنچه در اینجا است کارکرد موزه ای دارد، افزود: موزه یعنی انتقال ارزش های یک مقطع تاریخی به یک مقطع تاریخی دیگر که نسل امروز باشد.

رحمتی با بیان اینکه در موزه ها بخشی از بنا را می برند و داخل ویترین می گذارند، خاطر نشان کرد: در حالی که در گنبد سلطانیه به این شکل نیست و بنا به عنوان یک ویترین بزرگ در دسترس همگان است.

وی با اشاره به بازدید گردشگران داخلی و خارجی از گنبد سلطانیه، ابراز کرد: ما در حوزه گردشگران خارجی نسبت به 5 سال گذشته600 درصد رشد داشته ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان با اشاره به آمار گردشگران داخلی، عنوان کرد:  بیش از 114 هزار گردشگر ایرانی از گنبد سلطانیه بازدید کرده اند.

وی با اشاره به فروش بیش از 114 هزار بلیط در گنبد سالطانیه، خاطر نشان کرد: در 6ماهه اول سال فروش بلیط های گنبد سلطانیه از مرز یک میلیار تومان گذشت.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *