logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۹۱۵
مدیر شرکت آب منطقه‌ای زنجان:

84 حلقه چاه غیرمجاز در زنجان مسدود شد/ جلوگیری از برداشت بیش از 3 میلیون‌متر‌مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی در زنجان

84-حلقه-چاه-غیرمجاز-در-زنجان-مسدود-شد-جلوگیری-از-برداشت-بیش-از-3-میلیون‌متر‌مکعب-آب-از-سفره‌های-زیرزمینی-در-زنجان

مدیر منابع آب شرکت آب منطقه‌ای زنجان از انسداد 84 حلقه چاه غیرمجاز در زنجان خبرداد و گفت: انسداد چاههای غیرمجاز همچنان ادامه دارد.

محمود سرمستی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: با انسداد تعداد 84 حلقه چاه غیر مجاز در شش ماهه نخست سال 98، بیش از 3 میلیون متر مکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی این شهرستان، صرفه جویی شده است.

وی تصریح کرد: با این اقدام، از برداشت غیرمجاز بیش از 3 میلیون متر مکعب آب، از آبخوان‌های شهرزنجان جلوگیری شد، که این میزان در سفره‌های آب زیرزمینی ذخیره می‌شود.

بیشتر بخوانید:

3700 چاه فاقد پروانه بهره‌برداری در دشت زنجان وجود دارد

مدیر امور منابع آب شرکت آب منطقه‌ای شهرستان زنجان با بیان اینکه روند انسداد چاه‌های غیرمجاز ادامه دارد، افزود: اداره کل دادگستری، نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی همکاری بسیار مناسبی با این شرکت در انسداد چاه‌های غیرمجاز دارند.

وی با اشاره به اینکه گروه های گشت و بازرسی به طور شبانه‌روزی دشت‌های شهرستان زنجان را بازرسی می‌کنند، عنوان کرد: 4 گروه گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های این شهر فعالیت می‌کنند.

سرمستی بیان کرد: با چاه‌های مجاز این شهرستان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: این اقدام در راستای حفاظت از منابع آبی بوده تا گام‌های اساسی و جدی در حوزه برداشته شود.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *