logo
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/6/5 ] [ 13 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۸۶۴

برپایی ۲۰ موکب توسط ستاد اربعین استان زنجان در عراق

برپایی-۲۰-موکب-توسط-ستاد-اربعین-استان-زنجان-در-عراق

معاون استاندار زنجان از برپایی ۲۰ موکب توسط ستاد اربعین استان زنجان در کشور عراق خبر داد.

به گزارش موج رسا; خدابخش مرادی در جلسه ستاد اربعین استان با بیان اینکه اربعین یکی از سیاست ها و راهبرد های نظام جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: راهپیمایی اربعین با رویکرد مردمی و با مشارکت مردمی باید اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی و روسای آنها تسهیلگر این راهپیمایی عظیم هستند، ابراز کرد: نگاه ما به راهپیمایی اربعین یک نگاه دولتی نیست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه ما خدمتگذار مردم هستیم، عنوان کرد: ما باید امکانات را فراهم کنیم تا مردم بدانند به چه شکل ثبت نام کنند و از کشور خارخ شوند.

وی با اشاره به اینکه اگر همه مردم بخواهند خودشان مشارکت جمع کنند مانمی توانیم نظارت کنیم، بیان کرد: به این دلیل تکلیفی تعیین شده است که دستگاه های اداری تسهیلگری کار را انجام دهند.

مرادی با اشاره به مجموعه کار های انجام شده در راستای برگزاری با شکوه راهپیمایی اربعین، تصریح کرد: استان زنجان در کشور عراق 20 موکب در بازه زمانی اربعین برپا خواهد کرد.

وی با اشاره به گوشت، مرغ و برنج مورد نیاز موکب های استان زنجان در راهپیمایی اربعین خاطر، نشان کرد: جهاد کشاورزی گوشت، مرغ و برنج مورد نیاز موکب ها را تامین نماید و ستاد اربعین نیز هزینه آن را پرداخت کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان این که پیشنهاد ما به شهرداری زنجان برپایی موکب در مرز خسروی است، افزود: اگر کمک مالی انجام شود باید ستاد عتبات و عالیات این کار را انجام دهد.

وی با اشاره به دغدغه های موجود در خصوص کارهایی که باید انجام شود، ابراز کرد: دبیرخانه ستاد اربعین استان زنجان با دبیرخانه ستاد اربعین استان کرمانشاه هماهنگی های لازم را در خصوص ساعت های بسته بودن مرز و اقامت زائران انجام دهد که اگر کااری نیاز به انجام دارد سریعتر انجام شود.

مرادی با اشاره به نیاز هماهنگی برا انتقال اقلام مورد نیاز اداره اوقاف جهت برپایی موکب در شهر سامرا، عنوان کرد: اداره گمرک همکاری های لازم را در این راستا انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه مجددا باید به فرمانداران تکلیف شود که نسبت به جذب مشارکت مردم برای مواکب 20گانه استان اقدامات لازم انجام شود، بیان کرد: هر فرماندار برای شهرستان خود این هدایت مالی را انجام دهد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به نیاز به مستند سازی توسط تمامی رده های فعال در ستاد اربعین، عنوان کرد: ما باید برای افکار عمومی پاسخ داشته باشیم و اعتماد عمومی را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی در راستای ارائه اطلاعات صحیح و دقیق از مجموعه اقداماتی است که انجام می شود، افزود: ما باید شفاف اطلاع رسانی کنیم که به چه میزان در 20 موکب هزینه شده است.

مرادی با بیان اینکه به مدیران تمامی دستگاه های اجرایی توصیه می کنیم بعد از اربعین به زیارت بروند، خاطر نشان کرد: بهتر است مدیران دستگاه های اجرایی در این مدت زمان به ارائه خدمات به مردم بپردازند.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *