logo
امروز : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
هر كس عبادات و كارهاى خود را خالصانه براى خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت ها و بركات خود را براى او تقدیر مى نماید.حضرت زهرا(س)
[ 2020/2/19 ] [ 24 جمادی الثانیه 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۸۴۳

بسیج اساتید مسئله محور عمل کند/ اساتید بسیجی در مقابله با جنگ اقتصادی و فرهنگی فعالانه عمل کنند

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به نیاز به حضور اساتید بسیجی در این جنگ تمام عیار اقتصادی و فرهنگی است گفت: بسیج اساتید مسئله محور عمل کند.

به گزارش موج رسا; آیت الله علی خاتمی در نشست بسیج اساتید با نماینده ولی فقیه در استان زنجان به مناسبت هفته دفاع مقدس با اشاره به هفته دفاع مقدس و گرامی داشت و یاد وخاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار کرد: دفتر نمایده ولی فقیه در استان باید مشابه دفتر مقام معظم رهبری باشد و سعی بنده نیز این بوده که در استان به همین شکل باشم.

وی با اشاره به موضع و جایگاه نماینده ولی فقیه در استان، ابراز کرد: من در روز اول در نماز جمعه در خطبه گفتم که من نماینده ولی فقیه در استان را رهبر حزب نمی دانم و هر که بگوید که من خطم راست یا چپ است اشتباه کرده است، من خودم خط هستم.

زنجان

نماینده ولی فقیه با اشاره به نیاز به ایجاد آرامش در استان، عنوان کرد: تمام تلاش من در استان این بوده است که در استان یک وحدت حاکم باشد تا اهل علم به علم خود برسند و اهل دنیا به دنیای شان و نماینده ولی فقیه در استان باید پدر معنوی استان باشد و برای تمامی خادمان انقلاب پدری کند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که من این مسئولیت را در استان تحویل گرفتم 75 هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل بودند، تصریح کرد: تقریبا تمامی توسعه در سیستم دانشگاهی در زنجان به برکت انقلاب اسلامی است.

خاتمی با اشاره به مشکلات اخلاقی کوچکی که در استان، خاطر نشان کرد: برخی مشکلات اخلاقی در استان وجود دارد که با بخشنامه حل نمی شود و ریشه فرهنگی دارد و اساتید به عنوان عناصر فرهنگی باید در این راستا تلاش کنند.

وی با بیان اینکه نمی توانیم ناهنجاری ها را پنهان کنیم، ابراز کرد: از بسیج اساتید انتظار داریم به عنوان کسانی که اعلام آمادگی کرده اند برای این نظام کار کنند در این راستا ساکت نباشند و فعالیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به چالش ها و مشکلات موجود در استان خطاب به بسیج اساتید و روئسای دانشگاه ها، عنوان کرد: بیاید و مسئله محور کار کنید و چالش های استان را مطالعه و در راستای رفع این چالش ها عمل نمایید.

وی با اشاره به حضور اساتید بسیجی در جبهه ها در زمان هشت سال دفاع مقدس، افزود: در زمان هشت سال دفاع مقدس اساتید بسیجی با جانفشانی امنیت برای کشور ایجاد کردند و الان نیاز به حضور اساتید بسیجی در این جنگ تمام عیار اقتصادی و فرهنگی است.

خاتمی با اشاره به اینکه در کشور های اروپایی زمانی که شرکت های زیانده واگذار می شود و بعضا هم رایگان واگذار می شود شرط واگذاری این است که هیچ کارگری از این واحد اخراج نشود و حمایت در این راستا نیز صورت می گیرد، بیان کرد: ما تا به الان نتوانسته ایم مشکل کارخانه روغ نباتی جهان را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولین دانشگاه ها و اساتید باید به دانشجو های جدیدالورود القا کنند که دانشگاه مدرسه بزرگ نیست، خاطر نشان کرد: باید به آنها القا کرد که دانشگاه محیط توسعه علوم و مطالعه است.

زنجان

نماینده ولی فقیه با اشاره به حضور 3 نوع دانشجو در دانشگاه ها، بیان کرد: سه گروه معاند، متدین و قشر خاکستری در دانشگاه حضور دارند که سعی اساتید بسیجی جذب قشر خاکستری به آرمان های این نظام باید باشد و نگذارند اینها به دام ضد انقلاب بیفتند.

علیرضا فیروزفر با اشاره به بلند مدت بودن کار های دانشگاهی، عنوان کرد: کار های دانشگاهی بلند مدت است و نباید از دانشگاه ها انتظار انجام کارها در مدت زمان کوتاه داشت.

وی با اشاره به اینکه مسئولین در کشور همیشه از دانشگاه ها انتظار اجرا کارهای دانشگاهی در مدت زمان کوتاه داشته اند، خاطر نشان کرد: این امر برای دانشگاه ها همیشه مشکل ساز بوده است.

//ک

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *