گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۴:۰۱ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۷/۰۲ شناسه خبر : ۱۲۷۸۶
مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان:
عدم انگیزه پزشکان برای کار در پزشکی قانونی مشکل‌ساز شده است

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان گفت: عدم انگیزه پزشکان برای کار در پزشکی قانونی مشکل‌ساز شده است.

به گزارش موج رسا; مهرداد ستاره امروز در جلسه شورای قضایی استان زنجان با بیان اینکه با کمبود نیرو مواجه هستیم، اظهار کرد: عدم انگیزه پزشکان برای کار در پزشکی قانونی یکی از مشکلات ما است.

وی با بیان اینکه نیروهای قراردادی را نتوانستیم پیمانی کنیم، ابراز کرد: کمبود نیرو و پزشک باعث خستگی نیروها شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان زنجان بیان کرد: کمبود امکانات و تجهیزات نیز یکی از مشکلات پزشکی قانونی استان زنجان است.

حجت‌الاسلام محسن کرمی دادستان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه در خصوص هزینه های کارشناسی ما موظفیم پولی از متهم نگیریم اما تاکنون تامین این هزینه محقق نشده است.

وی با اشاره به اینکه چرا ما باید طوری رفتار کنیم که متهم مجبور به پرداخت شود، عنوان کرد: ردیف بودجه مشخص شده برای این موضوع باید وجود داشته باشد.

دادستان زنجان با اشاره به کمیسیون آبهای زیرزمینی خاطرنشان کرد: بیش از یک دهه است که قانون این موضوع وجود دارد اما ۷۴۵۵ پرونده در استان در این خصوص تشکیل شده که با این حساب ماهی ۱۰۰ پرونده به این کمیسیون می رود که باید توجه داشته باشیم که استمرار این قانون خطاست یعنی استمرار راند این کمیسیون حقوق عامه رو مورد تهدید قرار می دهد.

وی با بیان اینکه دفاتر حقوقی بدون ضابطه گسترش یافته است، ادامه داد: این موضوع سلامت مراجعات مردم را به خطر می اندازد.

کرمی با اشاره به اینکه به کارشناسان جدید نیاز داریم به طوری که اکنون کارشناس تقسیم ترکه نداریم، گفت: در خصوص کارشناس جرائم رایانه ای مشکلاتی داریم که نیاز به تدبیر است.

وی در ادامه بیان کرد: ظرفیت عجیبی در خصوص بیت کویین ایجاد شده که نباید مغفول بماند یعنی باید در خصوص بیت کویین ها حساس بود.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات