گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۸:۳۳ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ شناسه خبر : ۱۲۷۷۵
وزیر دادگستری:

وزیر دادگستری گفت:آن مقدار که امکان داشته و ضوابط بین الملل اجازه دهد، در خصوص توقیف اموال ایران در کانادا مقابله به مثل می کنیم.

به گزارش موج رسا; سید علیرضا آوایی امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در خصوص اموال توقیف شده ایران در کانادا، اظهارداشت: از اقدام مشخصی که تا کنون انجام شده باشد، اطلاع ندارم،اما آن مقدار که امکان داشته و ضوابط بین الملل اجازه دهد،مقابله به مثل خو اهیم کرد.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه و دولت مشغول بررسی این موضوع هستند،خاطرنشان کرد: چنین موضوعاتی نیازمند مطالعات بسیاری است و نباید شتابزده عمل کرد.
این مقام مسئول در خصوص زندانیان خارج از کشور نیز گفت: در حال حاضر با تعداد قابل توجهی از کشورها موافقت نامه استراد منعقد شده است.
وزیر دادگستری بیان داشت: این موافقت نامه ها به منظور استرداد محکومین و انتقال مجرمین انجام شده است و معمولا گروه گروه این افراد استرداد می شوند.
آوایی خاطرنشان کرد: در برخی کشورها آمار زندانیان بین سه تا ۴ نفر است و در برخی کشورها از جمله ترکیه این تعدادبیشتر است.
وی ورود غیرمجاز و مواد مخدر را از دلایل زندانی شدن ایرانی ها در کشورهای مختلف عنوان کرد و گفت: در زمینه استرداد زندانیان فعال هستیم.
این مقام مسئول تصریح کرد:در دو سال گذشته استرداد زندانیان از آسیای میانه و در سطوح بین الملل رو به گسترش است. 

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات