گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۸:۱۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ شناسه خبر : ۱۲۷۷۴
مدیر امور سرمایه‌گذاری جهادکشاورزی استان زنجان:
اختصاص 1273 میلیارد ریال تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال برای 1108 نفر در استان زنجان

مدیر امور سرمایه‌گذاری جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته برای ایجاد اشتغال از محل تبصره تبصره 18 گفت: سهم استان زنجان امسال یک هزار و 273 میلیارد ریال با هدف ایجاد اشتغال برای یک هزار و 108 نفر تعیین شده است.

حجت‌الله قصابی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به تسهیل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان و بهره‌برداران بخش کشاورزی و مدیریت بهینه تسهیلات اعطایی اظهار کرد: در راستای عملیاتی کردن برنامه تولید و اشتغال در بخش کشاورزی، از ابتدای سال جاری سامانه‌ای با عنوان سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری (سیتا) توسط وزارت جهاد کشاورزی طراحی شده است.

وی تصریح کرد: ایجاد و تثبیت اشتغال از طریق حرکت از کشاورزی سنتی به کسب و کار کشاورزی با تمرکز بر تامین مالی زنجیره ارزش به جای فعالیت‌های مستقل و جزیره‌ای از رویکردهای راه‌اندازی این سامانه بوده و همچنین توسعه کشاورزی قراردادی در اولویت نخست خواهد بود.

مدیر امور سرمایه‌گذاری جهادکشاورزی استان زنجان افزود: به استناد مفاد شیوه‌نامه ذیل بند الف تبصره 18 قانون بودجه سال 97 دولت موظف به اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تاکید بر اشتغال جوانان، دانش‌‌آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی شده است.

بیشتر بخوانید:

تسهیلات اشتغالزایی دردی از مشکل اشتغال حل نکرد

وی عنوان کرد: تولید و ایجاد فرصت شغلی بر مبنای 10 رسته فعالیت اولویت‌دار بخش کشاورزی برای بیش از 82 هزار نفر در سطح کشور و ارتقای توان تولید ملی و تثبیت اشتغال (بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی صنعتی، سرمایه در گردش واحدهای تولیدی) از جمله اهداف برنامه‌های اجرایی تبصره 18 و تفاهم‌نامه فی‌مابین سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق توسعه ملی به شمار می‌رود.

قصابی خاطرنشان کرد: سهمیه استان زنجان در سال 98 از محل تسهیلات فوق‌الذکر برای 10 رسته اولویت‌دار مورد نظر (محصولات گلخانه‌ای، شیلات و آبزیان، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، محصولات دامی، دامپزشکی و گیاه‌پزشکی، خدمات فنی و مشاوره‌ای مرتبط با کشاورزی، ساماندهی کسب و کارهای نوپا و دانش‌بنیان مرتبط با کشاورزی، مکانیزاسیون مدرن‌سازی کشاورزی و کسب و کارهای بازرگانی) یک هزار و 273 میلیارد ریال با هدف ایجاد اشتغال برای یک هزار و 108 نفر تعیین شده است.

وی افزود: متقاضیان استفاده از تسهیلات طرح‌های تبصره 18 (10 رسته اولویت‌دار)، صندوق توسعه ملی، کمک‌های فنی و اعتباری و منابع داخلی بانک می‌توانند با مراجعه به آدرس cita.maj.ir ضمن ثبت‌نام در سامانه، از روند تشکیل پرونده و مراحل کارشناسی اعمال شده بر روی طرح مطلع و نسبت به اخذ تسهیلات از این محل اقدام کنند.//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات