logo
امروز : سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۰۸
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/7 ] [ 13 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۷۷۳

ملت ایران نمی خواهند سفیر فلان کشور برای آنها تصمیم گیری کند/با افتخار از شرایط امروز عبور می کنیم

ملت-ایران-نمی-خواهند-سفیر-فلان-کشور-برای-آنها-تصمیم-گیری-کند-با-افتخار-از-شرایط-امروز-عبور-می-کنیم

وزیر دادگستری گفت: مردم ایران می خواهند مذهب داشته و آقا بالای سر نداشته باشند،این ملت نمی خواهند سفیر فلان کشور برای آنها تصمیم گیری کند.

به گزارش موج رسا; سید علیرضا آوایی امروز در ششمین جلسه شورای اداری زنجان،اظهار داشت: کار در نظام اسلامی بسیار سخت است اما با وجود سختی، خدمت در چنین نظامی افتخار برای هر فرد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه خداوند متعال نعمت خدمتگزاری را به ما مسئولان داده است، افزود: خدمت بی منت، عالمانه و متواضعانه می تواند شکر این نعمت باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: مال و پست و جایگاه اجتماعی برای کسب رضای خداوند متعال باشد این دنیا و آن دنیا دست انسان را می گیرد.

وزیر دادگستری گفت: اگر این جایگاه،مقام و پست ابزاری در اختیار دین باشد، سعادتمند می شویم و به همین دلیل کسانی که پست و مسئولیتی دارند بیشتر از بقیه به دعا،توسل و انس با قرآن نیازدارند.

آوایی بیان داشت: باید قدر دان چنین موقعیتی باشیم چرا که میدان وسیعی برای خدمتگزاری محسوب می شود.

وی با بیان اینکه گاهی رفاقت ها بر مبنای موقعیت افراد تعریف می شود، افزود: باید از فرصت ها و موقعیت های خدمت به خوبی استفاده شود.

 

*کار کردن به مردم باید با احساس بدهکاری باشد

این مقام مسئول برضرورت مغتنم شمردن لحظات خدمت تاکید کرد و گفت: کار کردن به مردم باید با احساس بدهکاری باشد.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه بدون لطف خداوند متعال هیچ پست مقامی شامل حال انسان نمی شود، افزود: باید به شغل به عنوان رسالت نگاه کنیم.

آوایی ادامه داد: از سال 57 پست های مختلفی داشته ام اما موقعیت امروز بسیار سخت تر است، تحریم های بیرحمانه، تبلیغات ناجوانمرانه و عهد شکنی ها علیه یک ملت  در اوج قرار دارد.

وی با بیان اینکه مردم ایران می خواهند مذهب داشته و آقایی بالای سر نداشته باشند، افزود: مردم ایران نمی خواهند سفیر فلان کشور برای آنها تصمیم گیری کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: این راه را باید با شجاعت، عقلانیت و توکل طی کنیم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه برداشت دولت نیز این است که از این مرحله به لطف الهی خارج می شویم،افزود: معادلات ظاهری هم این را نشان می دهد اما شرط آن عبور با افتخار است.

وی برضرورت تقویت انسجام و همگرایی بین مردم و مسئولان تاکید کرد و گفت: ملت ایران با شرف با وجود همه مشکلات کنار آمده و در کنار مسئولان هستند.

 

*اتخاذ تصمیمات حکیمانه و عاقلانه در همه سطوح مدیریتی ضروری است

این مقام مسئول تصریح کرد: اتخاذ تصمیمات حکیمانه و عاقلانه در همه سطوح مدیریتی ضروری است و ما فرصت کارهای شتابزده و عجولانه و بی تدبیرانه را نداریم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه تک تک کارهای ما برای کشور یا هزینه ایجاد می کند یا هزینه،گفت: باید مراقب رفتار و عملکرد خود باشیم.

آوایی برضرورت ارتباط گیری بر مردم تاکید کرد و گفت: حداقل هفته ای یک بار باید مسئولان وقت خود را برای حل مشکلات مردم اختصاص دهند.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *