logo
امروز : شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۴
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/11 ] [ 19 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۶۷۰

رضایی: عکس گرفتن با ترامپ حتی به صورت سرپایی خیانت به ایستادگی 40 ساله ملت است/معین: موازنه قدرت در فضای مجازی در حال تغییر است

رضایی:-عکس-گرفتن-با-ترامپ-حتی-به-صورت-سرپایی-خیانت-به-ایستادگی-40-ساله-ملت-است-معین:-موازنه-قدرت-در-فضای-مجازی-در-حال-تغییر-است

نخستین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان های سایبری بسیج صبح امروز با حضور صدها نفر در اردوگاه آبعلی برگزار شد.

به گزارش موج رسا; نخستین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان های سایبری بسیج باحضور صدها نفر از فرماندهان این گردان ها آغاز شد.

این دوره سه روزه که از صبح امروز در اردوگاه آبعلی تهران آغاز شد تا روز پنجشنبه 28 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

در این دوره توانمندسازی مهدی فضائلی، رجبی دوانی، احمد دستاران، جلال منش، شاه آبادی، عبدلحمیدی و آل داود اساتیدی هستند که به ترتیب در حوزه های جریان سازی سیاسی، تقابل اسلام و غرب از نگاه مدنی، تکنیک های تاثیرگذاری در شبکه های اجتماعی، تبیین انتظارات ولی فقیه از شبکه سایبری انقلاب، مراقت های تربیتی فرمانده گردان سایبری، راهبردهای تولید قدرت رسانه ای، توجیه ماموریت فرمانده گردان و جنگ شناختی را تدریس می کنند.

رضایی: عکس گرفتن با ترامپ حتی به صورت سرپایی خیانت به ایستادگی 40 ساله ملت است

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین افتتاحیه نخستین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان های سایبری بسیج اظهار داشت: همه سال های انقلاب اسلامی مهم و اثر گذار در داخل و خارج بوده اما امسال سال مهمی برای انقلاب اسلامی است. امسال سالی است که آمریکا این دشمن بزرگ مردم ایران با تمام ابزاری که در اختیار دارد به مقابله با جمهوری اسلامی ایران آمده است.

وی در ادامه افزود: زمانی بود که آمریکا فقط با ابزار نظامی به جنگ کشورها می رفت، اما امروز این ابزار بیشتر شده و جنگ های فرهنگی و سایبری و اقتصادی مقدم بر جنگ نظامی شده است. این تغییر رویه نیز به علت مبارزه و مقابله ملت ایران با مسئله جنگ نظامی آمریکا انجام شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه میزان تجهیزات نظامی آمریکا نسبت به 10 سال قبل بی سابقه است خاطرنشان کرد: ملت ایران با ایستادگی خود آمریکایی ها را از صحنه نظامی به میدان سایبری و فرهنگی و اقتصادی کشاند. باورشان هم این است که ایران در این زمینه ضعیف است و منتظر هستند تا ببینند وقتی در مسئله نظامی نتوانستند با قدرت ایران مقابله کنند، در این مسیر جدید می توانند ایران را شکست دهند یا خیر؟

رضایی در ادامه تصریح کرد: امروز جنگ محدود شده و آمریکا در بعد نظامی به محاصره درآمده است اما آنها می خواهند کشور را در بعد فرهنگی، سایبری و اقتصادی در محاصره قرار دهند. همین مسئله باعث شده تا سوالی امروز درجهان مطرح شود که آیا ایران می تواند این محاصره ها را درهم بشکند و در نهایت چه کسی در این جنگ های جدید برنده می شود؟ آمریکا می برد یا جمهوری اسلامی و همه دنیا منتظر پاسخ این سوال هستند.

 

وی با اشاره به اشتیاق ترامپ برای به زانو درآوردن کشور خاطرنشان کرد: امروز ترامپ حاضر شده حتی در یک راهرو به صورت سرپایی هم که شده با رییس جمهور ما یک عکس ایستاده بگیرد تا بتواند برنامه های تبلیغاتی خود را پیش ببرد. رئیس جمهور ما حتی به صورت سرپایی هم نباید کنار ترامپ بایستد و با او عکس بگیرد، امروز عکس گرفتن با ترامپ خیانت به ایران و ایستادگی 40 ساله مردم ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان امروز رهبر انقلاب در درس خارج از فقه خود نیز بیان داشت: خوشحال هستم که چند لحظه پیش رهبر معظم انقلاب هر نوع مذاکره با آمریکا را ممنوع اعلام کردند و فرمودند که ما هیچ نوع مذاکره ای با آمریکا نداریم. امیدوارم این جمله رهبر انقلاب سرآغاز خوبی برای شما نیروهای سایبری بسیج باشد تا با بهره گیری از این فرمایش رهبر انقلاب، جهاد کبیر را آغاز کنید.

رضایی همچنین تصریح کرد: خیلی ها به دنبال این هستند که صحنه مبارزه را طور دیگری تعریف کنند و یکبار به سمت دروغ دختر آبی رفته و بار دیگر به اختلاف ها دامن بزنند تا افکار عمومی را از جبهه اصلی که علیه اقدامات آمریکاست، غافل کنند.

وی تصریح کرد: نیروهای انقلاب باید هوشیار باشند و توصیه من این است که سلاح ها را به سمتی نشانه بگیرید که مبارزه اصلی ما در آنجاست. امروز مبارزه اصلی ما با آمریکا و استکبار جهانی است و نباید بگذاریم موضوعات حاشیه ای ما را از این مسئله اصلی غافل کند.

 

معین: موازنه قدرت در فضای مجازی در حال تغییر است/ جریان معاند دیگر  به طور کامل قدرت این حوزه را در اختیار ندارد

 

مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در ابتدای این مراسم ضمن خوش آمدگویی به فرماندهان گردان های سایبری بسیج و تقدیر از زحمات آنها، اظهار داشت: یکی از خصیصه های دکتر محسن رضایی پیش بینی هایی هست که ایشان در مقاطع مختلف نسبت به موضوعات داشته اند. در مواقع مختلف ایشان پیش بینی هایی دشته اند که به واقعیت تبدیل شده و بنابر همین خصیصه وقتی ایشان از بسیج و فعالیت های بسیج در فضای مجازی تقدیر و اعلام کردند این تشکیلات می تواند قدرت فضای مجازی را در دست بگیرد، آسوده خاطر شدیم که این پیش بینی نیز به زودی تحقق می یابد و امروز می توانیم بگوییم این اتفاق افتاده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضور فرماندهان و اعضای گردان های سایبری بسیج شباهت بسیاری به فعالیت رزمندگان به خصوص نیروها و سرداران جوان در جبهه های حق علیه باطل دارد. بعد اول این شباهت این است که در آن زمان ابزارها و قدرت در اختیار طرف مقابل بود کمااینکه امروز نیز مشاهده می کنیم ابزارها و قدرت در فضای مجازی در اختیار جریان مقابل و کشورهای استکباری قرار دارد و در چنین شرایطی نیروهای انقلابی باید همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس به مصاف رقیب بروند. شباهت بعدی اینجاست که در دفاع مقدس از آنجایی گستره و قدرت طرف مقابل زیاد بود، حضرت امام فرمان تشکیل بسیج مردمی برای ایجاد سدی محکم در برابر این گستره را صادر کردند. امروز نیز به فرمان رهبر معظم انقلاب گردان های سایبری بسیج و نیروهای انقلابی در مقابله گستره و تسلط دشمن در فضای مجازی ایستاده اند.

معین در ادامه افزود: امروز در طول یکسال گذشته شاهد این هستیم که موازنه تا حد قابل قبولی در حال تغییر و بهم ریختن است و قدرت دیگر به طول کامل در اختیار جریان معاند نیست.

رئیس سازمان فضای مجازی بسیج گفت: در بررسی های صورت گرفته، داده کاوی ها به ما نشان داد که ضریب انتقال مطلب به مخاطب در بیش از 10 مورد رویارویی با جریان های ضد انقلاب و معاند، موازنه را به سمت سکوهایی که نیروهای انقلابی در آن حاضر بوده اند تغییر داده است. برای مثال در ماجرای اغتشاشات سال 96  جریان معاند بدون رقیب تا می توانست تاخت و از طریق فضای مجازی توانست اقداماتی ترتیب دهد اما یکسال بعد و در سال 97 با تلاش نیروهای انقلابی و گردان های سایبری بسیج، در شرایطی که دشمن قصد داشت با راه انداختن تابستان داغ، بر بازار ارز و کالاهای اساسی مردم از طریق فضای مجازی تاثیر گذاری کند با ایستادگی نیروهای انقلابی مواجه شد.

وی افزود: در ماجرای سیل و زلزله نیز علیرغم حضور نیروهای جهادی و تلاش های صورت گرفته اما شاهد تفاوت هایی بودیم. در شرایطی که اکثر خروجی های فضای مجازی در ماجرای زلزله کرمانشاه به اختلاف افکنی میان نیرونای مسلح، فعالیت سلبریتی ها و ... معطوف بود  اما با حضور گسترده نیروهای انقلابی در ماجرای سیل امسال، اکثر تولیدات و مطالب منتشر شده در خصوص سیل به فعالیت رزمندگان و نیروهای جهادی و اقدامات مثبت صورت گرفته معطوف شد.

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *