logo
امروز : یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/16 ] [ 3 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۶۳۰
نماینده ولی فقیه در استان زنجان تاکید کرد

ضرورت انسجام بخشی به فعالیت های ستاد اربعین

ضرورت-انسجام-بخشی-به-فعالیت-های-ستاد-اربعین

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت:ضروری است برنامه های اربعین با انسجام بخشی بهتری برای برگزاری مطلوب انجام شود.

به گزارش موج رسا;  آیت الله شیخ علی خاتمی امروز در جلسه ستاد اربعین استان زنجان، اظهارداشت: زنجان ما امتیازات زیادی دارد و معتقدیم در خاورمیانه بی نظیر هستیم.

وی افزود: آفت این مسئله مجموعه های متعددی است که همدیگر را قبول ندارند و حرف بزرگتر را نیز نمی پذیرند چرا که خود را بی نظیر در خاورمیانه می دانند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه آرزو به دل ما ماند که یک نفر جلو بیفتد و فعالیت های اربعین را انسجام ببخشد، بیان داشت: هرچه فکر می کنیم این کارها با آموزه هایی که آموخته ایم و بالای منبر گفته ایم،درست در نمی آید.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه برخی از این ستادها تنها دو تا سه روز فعال هستند،گفت:نوع پول گرفتن برخی ها را از دستگاه ها خبردارم که با هیچ معیاری جور در نمیاد.

وی با بیان اینکه به کار بردن کلماتی همچون هئیت ما، تشکیلات ما و ستاد ما از آفت های بزرگ است، بیان داشت: تصمیماتی در گذشته در ستاد اربعین گرفته می شد که در اجرا ۱۸۰ درجه فرق داشت.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان خاطرنشان کرد: آرزو میکنم زنجان پایتخت شور و شعور حسینی یک موکب، یک ستاد، یک تصمیم گیری و یک برنامه در زمینه اربعین داشته باشد.

مدیر حج و زیارت استان زنجان در ادامه این جلسه اظهارداشت: از اول شهریور سامانه سماح ثبت نام زائران فعال شده است و زائران زنجانی از دو مرز خسروی و مهران اعزام می شوند. 

وی از ثبت نام ۵ هزار و ۳۱۸ نفر در سامانه سماح خبر داد و گفت: زائران ضمن داشتن گذرنامه معتبر باید در سامانه سماح ثبت نام کنند.

 این مسئول خاطرنشان کرد: تلاش می شود تا آمار ورود زائران نیز در دسترس باشد تا در صورت بروز مشکل،اقدامات لازم انجام شود.

 " کرباسی"مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از برگزاری مسابقه عکس آسمانی ترین زمینی در اربعین خبر داد و گفت: ضروری است دستگاه های اجرایی همکاری کنند.//ن  

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *