logo
امروز : جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/14 ] [ 1 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۴۷۵
رئیس قوه قضائیه:

عاشورا منشا تحول جوامع است/ به مدیران توصیه می کنم که با جرات و قدرت کار کنند

عاشورا-منشا-تحول-جوامع-است-به-مدیران-توصیه-می-کنم-که-با-جرات-و-قدرت-کار-کنند

رئیس قوه قضائیه گفت: به مدیران توصیه می کنم که با جرات و قدرت کار کنند و مدیری که با جسارت تحریم را دور می زند مورد حمایت قرار می گیرد.

به گزارش موج رسا;   آیت الله ابراهیم رئیسی امروز در جلسه شورای اداری با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اظهار کرد: در بررسی قیام اباعبداالله الحسین(ع) هر تحلیلی که این حرکت عظیم و حماسه انسان ساز را یک حرکت تصادفی و دفعی ارائه دهد محکوم به شکست است.

وی تصریح کرد: در بررسی و تحلیل این قیام باید گفت که یک حرکت برنامه ریزی شده بود که فصول مختلفی برای آن از جمله شهادت اسارت و مدیریت در این فصل ها پیش بینی شده است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه حرکت اباعبدالله الحسین(ع) یک حرکت برنامه ریزی شده است افزود: امام حسین(ع) در این قیام هدفش را بیان کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه کودکان امام حسین(ع) کاری کردند که دشمنان ذلیل شوند افزود: اربعین حرکت برنامه ریزی شده برای ماندن عاشورا و کربلا است.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه عاشورا منشا تحول جوامع است گفت: یک جلوه آن انقلاب اسلامی است که بیداری در منطقه ایجاد را کرده است.

بیشتر بخوانید:

چهره فقر باید از برخی نقاط استان زنجان برطرف شود

وی با بیان اینکه ما مبتنی بر عاشورا باید حرکت برنامه ریزی شده داشته باشیم افزود: باید مدیریتی با تدبیر و برنامه ریزی دقیق  داشته باشیم و ما اعتقاد داریم که می توانیم چرا که شهدا کارهای نشد را انجام دادند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه در بحث اراضی جلسه ای در استان داشتیم گفت: قرار شد در یک ماه کار دنبال شود نباید شاهد باشیم نسبت به ثروت ملی تعرض شود و باید جلوی تعرضات گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه چرا در کشور چاه های غیرمجاز هم اندازه و بیشتر از چاه های مجاز باشد افزود: دستگاه های مسئول چرا جلوی این اتفاقات را نمی گیرند.

آیت الله رئیسی در ادامه با اشاره به بحث تعرض به بستر رودخانه ها بیان کرد: باید ورود جدی به این مسئله صورت گیرد.

وی با تاکید براینکه باید این کار دنبال شود عنوان کرد: اگر قصوری در زمان مدیران سابق باشد باید پیگیری شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید به سمت قانون مداری برویم بیان کرد: برخی سازمانها احداث بنا و تغییر کاربری در اراضی کانجام دادند که باید این سازمانها مورد سوال قرار گیرند چرا که این امر قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه چرا نباید با نقض قانون سازمانها برخورد نشود افزود: سازمانها و دستگاه نباید به خود اجازه قانون گریزی دهند و هیچ سازمانی نباید به خود اجازه نقض قانون دهد.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه باید به سمت قانون مداری برویم، عنوان کرد: برخی سازمانها احداث بنا کردند و سوال از سازمانها در این مورد بیشتر است و مورد قبول نیست.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: این کارها بی عدالتی را رواج می دهد و مردم را بدبین می کند چرا که رفتار ما جلوی چشم مردم است و آنها بی عدالتی را نمی پذیرند.

وی با بیان اینکه نسبت به موضوع اراضی و باغشهرها طی یک ماه کارها باید بررسی و ساز و کار مشخص شود، افزود: پسماندها موضوع زیست محیطی جدی است چرا این قضیه جمع نشود و معاون اول قوه قضاییه می خواهم این پرونده را مدیریت کنند تا ظرف مدت کوتاه تعیین تکلیف شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه مدیران نگذارند این مردم با این دلدادگی گرفتار کوتاهی ما مسئولان باشند، گفت: مردم باید اقدام عمل در این زمینه را بببیند.

وی با اشاره به اینکه فروش اراضی قولنامه را دنبال می کنیم، افزود:  مسئله قولنامه ها باید حل و اسناد رسمی جا در کشور بیفتد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه بازرسی به کمک مدیران خواهد آمد، عنوان کرد: در خصوص گاوازنگ و منطقه گردشگری باید ظرف یک ماه تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه احساس می کنم در دادگستری استان روحیه انقلابی وجود دارد، تصریح کرد: تاکید بنده است که روال دنبال شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه کارگران روغن نباتی جهان جلوی ما را گرفتند و مشکلات را بیان کردند، ابراز کرد: آیا قرار بود با خصوصی سازی کارگران بیکار شوند که در این خصوص نیز ما پیگیری خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در مورد ایران ترانسفو نبست که کسی که آورده چندانی ندارد و صاحب میلیاردها پول شده باید گفت که این را خدا و مردم نمی پذیرند و ما نیز این را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه اینها مسائل کشور است و باید حل شود، خاطرنشان کرد: مدیران توصیه می کنم که با جرات و قدرت کار کنند و مدیری که با جسارت تحریم را دور می زند ما این مدیر را حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *