logo
امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۵
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/15 ] [ 25 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۴۵۵

۶۱ مورد از مشکلات ارجاعی واحدهای تولیدی استان زنجان برطرف شد/ صنعت روی زنجان با تولید ۷۵ درصد شمش روی کشور با مشکلاتی مواجه است

۶۱-مورد-از-مشکلات-ارجاعی-واحدهای-تولیدی-استان-زنجان-برطرف-شد-صنعت-روی-زنجان-با-تولید-۷۵-درصد-شمش-روی-کشور-با-مشکلاتی-مواجه-است

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: ۶۱ مورد از مشکلات ارجاعی واحدهای تولیدی استان زنجان برطرف شده است.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی امشب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری با اشاره به اینکه ۷۸ مورد مراجعه به ستاد اقتصاد مقاومتی استان داشتیم، اظهار کرد: اقدامات ویژه ای در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی اتخاذ شده است که از جمله آنها به تدوین برنامه عملیاتی برای ۹۸ در ۶ محور عملیاتی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که در این حوزه برنامه داشته باشیم و اندازه گیری کنیم، ابراز کرد: اینها به این خاطر است که پیشرفت کار را ملاحظه کنیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به صدور بخشنامه های متعدد خطاب به تمام حوزه های غذایی در حمایت از تولید و اشتغال خاطرنشان کرد: ۴ بخشنامه مهم در این حوزه صادر شده که منع توقیف اموال فعال شرکتها از جمله اینها بوده است.

وی با بیان اینکه همه بخشنامه ها مورد توجه و عنایت است، تصریح کرد: بعد از صدور بخشنامه ها گله مندی حاصل نشد و همچنین درج علت مشکل در دبیرخانه ستاد از جمله دیگر اقدامات بوده است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با بیان اینکه جلسات ستاد نتایج خوبی داشته است، گفت: از تعداد ۷۸ مورد دستور کار ۶۱ مورد حل مشکل شده است که یکی از مشکلات شرکت ابهربافت بود که منجر به ورشکستگی شده بود  که با ۵۰۰ میلیارد تومان به چرخه تولید بازگشت.

وی با بیان اینکه این حل مشکل ۶۰۰ نفر فرصت شغلی برای استان ایجاد کرد، عنوان کرد: این تمام مطالب نیست و همچنان در صنعت مشکلاتی داریم که نیازمند یک اهتمام و جدیت مسئولان امر است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه برخی از مشکلات توسط بخشی از بدنه دستگاه های اجرایی پدید می آید ، افزود: بی توجهی برخی مسئولان مشکلات عدیده ایجاد کرده به خصوص در بخش صنعت ۲۱ درصد واحدهای فعال، نیمه فعال و تعطیل شدند که تلاش ما فعال سازی این واحدها است.

 وی با تاکید بر اینکه در کنار عزم جدی همراهی سازمان صنایع پوشیده نیست، گفت: امیدواریم بعد از سفر مسئولا عالی قضایی کشور شاهد شکوفایی اقتصاد استان باشیم.

حجت الاسلام نیارکی با اشاره به اینکه در صنایع روی صنایع مهمی در استان زنجان وجود دارد، خاطرنشان کرد: ۷۵ درصد شمش روی تولیدی کشور در استان زنجان است اما امروز این صنعت با مشکلات مواجه است که اگر این صنعت دچار مشکل شود با حجم عظیمی از بیکاری مواجه خواهیم بود.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *