گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۰:۲۹ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ شناسه خبر : ۱۲۳۸۹
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:
نظارت بر ساخت و سازهای روستایی نقش مهمی در افزایش کیفیت سکونت گاههای محلی دارد

 مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: نظارت بر ساخت و سازهای روستایی نقش مهمی در افزایش کیفیت سکونت گاههای محلی دارد.

به گزارش موج رسا سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نظام فنی و مهندسی روستایی، با 134 ناظر دارای صلاحیت و12 دفتر فنی و مهندسی جهت طراحی واحدهای مسکونی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی، زیر نظر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح شهرستان های استان فعالیت می کنند که می توان گفت؛ این نظارت ها در سطح روستاها  نقش مهمی در افزایش کیفیت سکونت گاههای محلی دارد.

صنعتی منفرد به ارائه خدمات فنی و مهندسی در سطح روستاهای استان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی از اجرای نظام فنی روستایی و دفاتر روستایی، ترويج اصول ساختمان سازي و رشد آگاهي عمومي، استفاده صحيح از مصالح مقاوم و استاندارد و بالا بردن کيفيت ساخت و سازهاي روستایی است.

وی تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی روستاها توجه به مقاوم‌سازی خانه‌های روستایی ضروری است و در این راستا استفاده از مصالح بومی و توجه به منظر روستا در طراحی نمای ساختمان و زیبایی آن‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، ترویج مقاوم سازی، آموزش و  ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث موثر است، افزود: ارائه خدمات فني، پشتيباني و اعطاي تسهيلات بانکي و وجوه بلاعوض، نظارت بر ساخت و ساز پروژه هاي بازسازي ، نوسازي و مقاوم سازي واحدهاي مسکوني مناطق آسيب ديده، ارائه خدمات فني و مهندسي به موقع در بازسازي مناطق سانحه ديده، اجراي پروژه های مقاوم سازي مسکن روستايي و انجام پروژه هاي مطالعاتي، تحقيقاتي و پژوهشي در زمينه هاي بازسازي و مسکن روستايي، از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان پیگیری و اجرا می شود.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
3 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات