ساعت :  ۱۱:۵۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ شناسه خبر : ۱۲۳۶۶
کشف بدافزار در یک اپلیکیشن گوگل پلی با 100 میلیون دانلود

برنامه‌ای کشف شده که بیش از 100 میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده و ظاهرا حاوی بدافزارهایی بوده که به صورت پنهانی به روی گوشی کاربران، اطلاعاتی را دانلود و اجرا می‌کرده است.

به گزارش موج رسا; برنامه‌ای کشف شده که بیش از 100 میلیون بار در گوگل پلی دانلود شده و ظاهرا حاوی بدافزارهایی بوده که به صورت پنهانی به روی گوشی کاربران، اطلاعاتی را دانلود و اجرا می‌کرده است.

CamScanner  همیشه برنامه‌ای بوده که می‌توانست فایل‌های روی گوشی‌های اندرویدی را نظارت و کنترل کرده و از گوشی کاربر در مقابل بد افزارها محافظت کند. مسئولین این اپپلیکیشن در این برنامه تبلیغات ارائه می‌دادند و کاربران برای مواجه نشدن با این تبلیغات می‌توانستند برای خرید نسخه پرمیوم اقدام کنند.

مقالات مرتبط:

فروش پلی‌استیشن 4 سونی به 100 میلیون دستگاه رسید

اپلیکیشن بازار به 40 میلیون دانلود رسید

شکایت از گوگل به خاطر حذف اپلیکیشن از گوگل‌پلی

82 میلیارد دانلود از گوگل پلی در سال 2016

اما این شیوه تغییر کرد و در نسخه به روزرسانی برنامه، یک قسمت مخصوص تبلیغات ارائه شد که بعدا مشخص شد شامل ماژول بدافزاری بوده است. آیتم هایی که در این قسمت برنامه قرار می‌گرفت به صورت پنهانی مطالبی را از سروری به نام https://abc.abcdserver[.]com  دانلود کرده و به روی دستگاه کاربر قربانی نصب می‌کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
4 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات