logo
امروز : دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۳
امام علی(ع):زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند، و حلال از شکرش باز ندارد(تحف العقول : ص 200 )
[ 2020/8/3 ] [ 13 ذو الحجة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۳۲۳

227 پروژه بزرگ در سطح ملی ‏ تا پایان سال افتتاح می‌شود/ وزارت نیرو در اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی کارنامه موفقی دارد

227-پروژه-بزرگ-در-سطح-ملی-‏-تا-پایان-سال-افتتاح-می‌شود-وزارت-نیرو-در-اجرای-طرحهای-اقتصاد-مقاومتی-کارنامه-موفقی-دارد

وزیر نیرو با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا گفت: ‏227 پروژه بزرگ در سطح ملی ‏ تا پایان سال افتتاح می‌شود.

به گزارش موج رسا; رضا اردکانیان امروز در حاشیه آیین بهره برداری از تصفیه خانه ابهر و خرمدره در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برنامه افتتاح را در 28 استان داریم، اظهار کرد: 400 میلیارد تومان نیز اعتبار برای این طرحها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 227 پروژه بزرگ در سطح ملی در استانها افتتاح خواهد شد، ابراز کرد: 33 هزار میلیارد تومان برای این پروژه‌ها هزینه شده است و در استان زنجان نیز خوشبختانه تعداد قابل توجهی طرحهای در دست اجرا داریم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه 1219 در بخشهای مختلف در دست اجرا بوده و پیشرفت متوسط 46 درصد را دارند که اعتبار این پروژه‌ها 5800 میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: امروز توفیقی است که یک نیروگاه 7 مگاواتی با اعتبار 48 میلیارد تومان و تصفیه خانه آب برای ابهر و خرمدره با اعتبار بیش از 52 میلیارد تومان افتتاح کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه مهم تامین آب شرب برای شهرستان ماهشنان و بخشی از زنجان برای حدود 130 روستای منطقه کلنگ زنی خواهد شد، گفت: این پروژه جمعیت 71 هزار نفری را پوشش خواهد داد.

اردکانیان با اشاره به اینکه مجموع طرحهای مهم که تامین کننده نیازهای آب و برق کشور است، پروژه‌های هستند که در اقتصاد مقاومتی نقش دارند، افزود: وزارت نیرو به گزارش سازمان برنامه و بودجه در اجرای طرحهای ستاد اقتصاد مقاومتی کارنامه موفقی دارد.

وی با بیان اینکه ما در مسیر اقتصاد مقاومتی باید هم به موضوع تولید بپردازیم و هم مصرف بهینه را سرلوحه کار قرار دهیم خاطرنشان کرد: از این طریق است که تاب آوری کشور ما بالا رفته و ارزش افزوده ایجاد شده نیز قابل عرضه به کشورهای همسایه است.

//س

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *