logo
امروز : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/10/1 ] [ 13 صفر 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۲۸۱
رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان مطرح کرد؛

سهم‌خواهی و دریافت‌های غیرقانونی برخی شرکت‌های حمل و نقل

سهم‌خواهی-و-دریافت‌های-غیرقانونی-برخی-شرکت‌های-حمل-و-نقل

رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان  گفت: سهم‌خواهی برخی شرکت‌های حمل و نقل در بارنامه‌ها و دریافت‌های غیرقانونی برای راننده‌ها و کامیون‌داران مشکل‌ساز شده است.

سعید مصطفوی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: در حال حاضر توزیع لاستیک برای رانندگان استان زنجان به نحو مطلوبی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت لاستیک نیز متعادل شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، افزود: رانندگان حمل و نقل استان منتظر افزایش تعرفه‌ها هستند.

این مسئول در خصوص آخرین اقدام برای بیمه تکمیلی رانندگان نیز گفت: قرارداد مربوطه منعقد  شده و احتمالا تا دو سه روز آینده اعمال می‎شود.

رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان مهمترین مشکل رانندگان استان زنجان را با شرکت‎های حمل و نقل عنوان کرد و افزود: برخی شرکت‎های حمل و نقل، بارها را به صورت خارج از اعلام بار به دلیل دریافت کمیسیون  اضافی به خودروهای گذری واگذار می‎کنند.

مصطفوی با بیان اینکه در این زمینه شیوه‎نامه‎ای در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تنظیم شده است،افزود: قرار است بر اساس این شیوه‎نامه اعمال شود.

وی ادامه داد: چندین جلسه در خصوص تنظیم شیوه‎نامه برگزار شده است اگر چه این شیوه‎نامه نیز دلخواه ما نیست اما بازهم می‎تواند تاثیرگذار بوده و از فعالیت‎های غیرقانونی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید

این مسئول تصریح کرد: با توجه به بروز برخی مشکلات در سال‎های گذشته که مشکلاتی نیز برای کشور به وجود آورد،ضروری است مسئولان برای حل مشکلات این قشر چاره‎اندیشی کنند.

 رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان با بیان اینکه حاضریم به همه نهادها مشکلات این بخش را اعلام کرده و راهکار ارائه کنیم،خاطرنشان کرد: برای بهبود صنعت حمل و نقل باید به رانندگان بهای بیشتری داده شده و مشکلات این قشر حل شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
1
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
ای کاش همزمان که پیام اول بنده را دریافت کردید و سِمَت ایشان را اصلاح نمودید .کل نظر را هم در قسمت نظرات قرار می دادید .نظر_بنده حاوی هیچکدام از شروط عدم درج نظر درقسمت نظرات شما نبود ....اقدام به تصحیح خبر نیز گامی است رو به روشنگری _ باصداقت ...از ایشان سوال میفرمودید هزینه بیمه تکمیلی رانندگان در یکسال گذشته را چه کسانی و چگونه پرداخت نموده اند؟؟ هزینه قرارداد جدید برعهده چه کسانی است؟؟ بامدنظر قرار دادن این مطلب که رانندگان خودمالک هستند و شخص حقیقی به حساب می آیند... کاش نظر درقسمت نظرات منعکس شود و عزیزان بتوانند جوابگو باشند و روشنگری واقعی صورت پذیرد ....به امید فردای روشن با رسانه های صادق وامانتدار
1
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
خداقوت..1-ایشان رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان هستند نه استان!!!! 2-افزایش تعرفه حمل ونقل درسال رونق تولید براثرفشار افراد ناآشنا چون ایشان به امور تجارت وبازرگانی و عمل خلاف قانون کانون راهداری با ارسال تعرفه دستوری!!!!(طبق قانون کرایه حمل توافقی می باشد) باعث ایجاد تورم و افزایش قیمت تمامی محصولات تولیدی منجمله کالاهای اساسی و لوازم وقطعات و روغن مورد نیاز رانندگان زحمت کش خواهد شد ..این راه نیست چاه است برای راننده و کل جامعه 3-شرکتهای حمل ونقل طبق قانون کارمزد دریافت می کنند و شاید در کلانشهرها باشند کسانی که بی قانونی بکنند اما دراستانی مثل زنجان چنین مواردی تقریبا وجود ندارد و حتی دربیشتر موارد نصف کارمزد قانونی دریافت میشود و انتخاب تیتر"سهم‌خواهی و دریافت‌های غیرقانونی برخی شرکت‌های حمل و نقل" توسط خبرگزاری موج رسا ظلمی آشکار درحق شرکتهای حمل ونقل میباشد و متلاطم نمودن حمل ونقل 4-سیستم اعلام بار درهیچ کجای قانون نیامده و طبق توافق بین صنفی ایجاد شده است و ای کاش ایشان آمار بارهای جامانده در اعلام بار را هم اعلام می کردند .همواره بیشتر از 50 بارهای اعلامی توسط شرکتهای حمل ونقل درسیستم اعلام بار جامانده میشود .5-ای کاش ایشان به جای آنکه توپ ناتوانی و کم کاری و ناآگاهی به قانون و امور حمل ونقل را به زمین شرکتهای حمل ونقل بی اندازند به این امر مهم می پرداختند که باشروع سال 98 و طبق منویات مقام معظم رهبری برای تمهیدات رونق تولید رانندگان عضو انجمن صنفی همواره خواهان دریافت 100 اضافه کرایه علاوه بر تعرفه بنابه شرایط اقتصادی حاکم برجامعه هستند و شرکتهای حمل ونقل خود را ملزم به رعایت آرامش جامعه و تولیدکنندگان هستند و به دلیل برآورده کردن خواسته رانندگان بسیاری از بارهای خود را ازدست داده اند و همین رانندگان که ایشان سنگشان را برای پیشبرد اهداف شخصی خود به سینه میزند به شرکتهای تولیدی مراجعه و بدون دریافت بارنامه وبدون بیمه کردن بار را حمل میکنند!!!!! ........ای کاش به رسالت خبررسانی خود عمل مینمودید و یکطرفه به قاضی نمی رفتید ... این عدم صداقت درخبررسانی یکی از مهمترین عوامل ایجاد تشنج درجامعه است ..به امید فردایی روشن
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *