گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۲:۵۸ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۰۳ شناسه خبر : ۱۲۲۸۱
رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان مطرح کرد؛

رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان  گفت: سهم‌خواهی برخی شرکت‌های حمل و نقل در بارنامه‌ها و دریافت‌های غیرقانونی برای راننده‌ها و کامیون‌داران مشکل‌ساز شده است.

سعید مصطفوی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; ، اظهار داشت: در حال حاضر توزیع لاستیک برای رانندگان استان زنجان به نحو مطلوبی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت لاستیک نیز متعادل شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، افزود: رانندگان حمل و نقل استان منتظر افزایش تعرفه‌ها هستند.

این مسئول در خصوص آخرین اقدام برای بیمه تکمیلی رانندگان نیز گفت: قرارداد مربوطه منعقد  شده و احتمالا تا دو سه روز آینده اعمال می‎شود.

رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان مهمترین مشکل رانندگان استان زنجان را با شرکت‎های حمل و نقل عنوان کرد و افزود: برخی شرکت‎های حمل و نقل، بارها را به صورت خارج از اعلام بار به دلیل دریافت کمیسیون  اضافی به خودروهای گذری واگذار می‎کنند.

مصطفوی با بیان اینکه در این زمینه شیوه‎نامه‎ای در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تنظیم شده است،افزود: قرار است بر اساس این شیوه‎نامه اعمال شود.

وی ادامه داد: چندین جلسه در خصوص تنظیم شیوه‎نامه برگزار شده است اگر چه این شیوه‎نامه نیز دلخواه ما نیست اما بازهم می‎تواند تاثیرگذار بوده و از فعالیت‎های غیرقانونی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید

این مسئول تصریح کرد: با توجه به بروز برخی مشکلات در سال‎های گذشته که مشکلاتی نیز برای کشور به وجود آورد،ضروری است مسئولان برای حل مشکلات این قشر چاره‎اندیشی کنند.

 رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان با بیان اینکه حاضریم به همه نهادها مشکلات این بخش را اعلام کرده و راهکار ارائه کنیم،خاطرنشان کرد: برای بهبود صنعت حمل و نقل باید به رانندگان بهای بیشتری داده شده و مشکلات این قشر حل شود.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر
9 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات
1
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
ای کاش همزمان که پیام اول بنده را دریافت کردید و سِمَت ایشان را اصلاح نمودید .کل نظر را هم در قسمت نظرات قرار می دادید .نظر_بنده حاوی هیچکدام از شروط عدم درج نظر درقسمت نظرات شما نبود ....اقدام به تصحیح خبر نیز گامی است رو به روشنگری _ باصداقت ...از ایشان سوال میفرمودید هزینه بیمه تکمیلی رانندگان در یکسال گذشته را چه کسانی و چگونه پرداخت نموده اند؟؟ هزینه قرارداد جدید برعهده چه کسانی است؟؟ بامدنظر قرار دادن این مطلب که رانندگان خودمالک هستند و شخص حقیقی به حساب می آیند... کاش نظر درقسمت نظرات منعکس شود و عزیزان بتوانند جوابگو باشند و روشنگری واقعی صورت پذیرد ....به امید فردای روشن با رسانه های صادق وامانتدار
1
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
خداقوت..1-ایشان رئیس انجمن صنفی رانندگان شهرستان زنجان هستند نه استان!!!! 2-افزایش تعرفه حمل ونقل درسال رونق تولید براثرفشار افراد ناآشنا چون ایشان به امور تجارت وبازرگانی و عمل خلاف قانون کانون راهداری با ارسال تعرفه دستوری!!!!(طبق قانون کرایه حمل توافقی می باشد) باعث ایجاد تورم و افزایش قیمت تمامی محصولات تولیدی منجمله کالاهای اساسی و لوازم وقطعات و روغن مورد نیاز رانندگان زحمت کش خواهد شد ..این راه نیست چاه است برای راننده و کل جامعه 3-شرکتهای حمل ونقل طبق قانون کارمزد دریافت می کنند و شاید در کلانشهرها باشند کسانی که بی قانونی بکنند اما دراستانی مثل زنجان چنین مواردی تقریبا وجود ندارد و حتی دربیشتر موارد نصف کارمزد قانونی دریافت میشود و انتخاب تیتر"سهم‌خواهی و دریافت‌های غیرقانونی برخی شرکت‌های حمل و نقل" توسط خبرگزاری موج رسا ظلمی آشکار درحق شرکتهای حمل ونقل میباشد و متلاطم نمودن حمل ونقل 4-سیستم اعلام بار درهیچ کجای قانون نیامده و طبق توافق بین صنفی ایجاد شده است و ای کاش ایشان آمار بارهای جامانده در اعلام بار را هم اعلام می کردند .همواره بیشتر از 50 بارهای اعلامی توسط شرکتهای حمل ونقل درسیستم اعلام بار جامانده میشود .5-ای کاش ایشان به جای آنکه توپ ناتوانی و کم کاری و ناآگاهی به قانون و امور حمل ونقل را به زمین شرکتهای حمل ونقل بی اندازند به این امر مهم می پرداختند که باشروع سال 98 و طبق منویات مقام معظم رهبری برای تمهیدات رونق تولید رانندگان عضو انجمن صنفی همواره خواهان دریافت 100 اضافه کرایه علاوه بر تعرفه بنابه شرایط اقتصادی حاکم برجامعه هستند و شرکتهای حمل ونقل خود را ملزم به رعایت آرامش جامعه و تولیدکنندگان هستند و به دلیل برآورده کردن خواسته رانندگان بسیاری از بارهای خود را ازدست داده اند و همین رانندگان که ایشان سنگشان را برای پیشبرد اهداف شخصی خود به سینه میزند به شرکتهای تولیدی مراجعه و بدون دریافت بارنامه وبدون بیمه کردن بار را حمل میکنند!!!!! ........ای کاش به رسالت خبررسانی خود عمل مینمودید و یکطرفه به قاضی نمی رفتید ... این عدم صداقت درخبررسانی یکی از مهمترین عوامل ایجاد تشنج درجامعه است ..به امید فردایی روشن