logo
امروز : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/24 ] [ 12 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۲۴
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان:

حکم دو میلیارد ریالی پرونده سیگار قاچاق در زنجان صادر شد

حکم-دو-میلیارد-ریالی-پرونده-سیگار-قاچاق-در-زنجان-صادر-شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به صادر شدن حکم یک محموله قاچاق در زنجان گفت: حکم یک محموله سیگار قاچاق در زنجان دو میلیارد و 240 میلیون ریال بود در زنجان صادر شد.

مرتضی ممیز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به کشف  سیگار قاچاق در زنجان اشاره و اظهار کرد: این محموله شامل 109 هزار و 600نخ انواع سیگار خارجی بود که توسط ماموران در زنجان کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به دستگیری عاملان این محموله در زنجان ابراز کرد: در این راستا دو نفر از عاملان دستگیر و شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان زنجان معرفی و جلسات رسیدگی برگزار شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان خاطر نشان کرد: با احراز قاچاق بودن محموله، شعبه مربوطه‌، عاملین قاچاق را علاوه بر معدوم کردن سیگارهای مکشوفه‌، جمعا به پرداخت جریمه نقدی بمیزان 2 میلیارد و 240 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم کرد.

وی در ادامه با اشاره به قاچاق یک محموله دیگر با پلاک جعلی خبرداد و افزود: یکدستگاه خودروی مزدا دوکابین با پلاک دولتی در شهرستان زنجان متوقف و پس از بازرسی محموله کالای خارجی شامل 231 دست کت و شلوار و یک هزار و 642 ثوب انواع پوشاک کشف و ضبط شد.

ممیزی با اشاره به اینکه پرونده متهم در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت ابراز کرد: با انجام تحقیقات تخصصی از سوی شعبه‌، مشخص شد پلاک خودرو جعلی بوده و محموله بطور غیرقانونی وارد کشور شده است.

وی بیان کرد: پس از بررسی مستندات پرونده‌، عامل قاچاق علاوه بر ضبط خودرو و کالاهای مکشوفه به نفع دولت‌،به پرداخت جریمه نقدی بمیزان 880 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان با اشاره به اینکه در ایان تعطیلات نیز واحد‌ها صنفی مورد بازدید قرار می‌گرفت ابراز کرد: در ایان تعطیلات در حدود ۳۳۳ مورد بازرسی از واحدها در این مدت انجام شده است.

وی تعداد واحدهای دارای تخلف در این مدت ۳۰۷ مورد عنوان کرد و افزود: پرونده‌های وارده در طرح نظارتی ویژه نوروز نسبت به سال گذشته نیز ۷۲ درصد افزایش داشته است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *