logo
امروز : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۴
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/5/28 ] [ 4 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۲

نقلاب اسلامي ايران اولين مرحله از انديشه تمدن نوين اسلامي است

نقلاب-اسلامي-ايران-اولين-مرحله-از-انديشه-تمدن-نوين-اسلامي-است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با بیان اینکه اتحاد و پیروی از ولایت فقیه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامي ايران اولين مرحله از انديشه تمدن نوين اسلامي است.

 

به گزارش موج رسا; آیت الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: راه امام (ره) راه ما، هدف او هدف ما و رهنمود او مشعل فروزنده ما است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در طول سال های پس از پیروزی انقلاب به عنوان سدی در برابر دستیابی استکبار به منافع منطقه اش ایستاده است و بسیاری از نقشه های آنها را بر هم زده است، افزود: راه ما همان راه امام (ره) و رهبر انقلاب است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان بر ضرورت تبیین شرایط جامعه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تأکید کرد و تصریح کرد: باید نسل جدید جامعه با آنچه به مردم در نظام ستمشاهی تحمیل می‌شد، آشنا شوند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه باید جوانان و نوجوانان در جریان پیشرفت‌های جامعه قرار گیرند، اظهار داشت: باید نسل جدید جامعه را با تحولات انقلاب به‌خوبی آشنا کرد.
وی با بیان اینکه باید دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در دهه فجر بیشتر مورد توجه قرار گیرد، گفت: باید این دستاوردها به نحومطلوبی به مردم ارائه شود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به عنوان مهمترين و اولين مرحله بنيان نهادن پايگاهي مستحكم براي انديشه حاكميت و تمدن نوين اسلامي ياد كرد و گفت: انقلاب اسلامي ايران اولين مرحله از انديشه تمدن نوين اسلامي است.
آیت الله خاتمی ایدئولوژی انقلاب، رهبری انقلاب و مردمی که در انقلاب مشارکت می کنند سه عامل مهم در ایجاد انقلاب دانست، بیان کرد: اتحاد و پیروی از ولایت فقیه رمز ماندگاری انقلاب اسلامی است.
وی خانواده شهدا را سنگرداران انقلاب اسلامی دانست، افزود: هر خانواده شهید به ویژه پدران و مادران شهدا حجتی برای این انقلاب هستند و باید قدردان آنان بود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه به خاطر حکومت اسلامی خون های زیادی ریخته شده و افراد زیادی شهید شده اند، تاکید کرد: سختی های زیادی برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی تحمل شده است.
آیت الله خاتمی با اشاره به تاریخ مبارزات برای پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: قیام سال 1342 نقطه آغاز قیام علیه رژیم ستمشاهی بود.
وی با تاکید بر اینکه شروع حرکت برای تحقق جمهوری اسلامی، با ارائه درس ولایت فقیه حضرت امام خمینی(ره) در دوران تبعید در نجف شکل گرفت، اظهار کرد: دشمن خیال می کرد که با تبعید امام به عراق می تواند جلو حرکت ایشان را بگیرد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با اشاره به قیام خونین 19 دی مردم، گفت: مردم در این روز در لبیک به مراجع به خیابان ‌ها ریختند و علیه نظام شاهنشاهی پهلوی قیام کردند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه در روز 19 دی رژیم شاه مردم را به خاک و خون کشید، افزود: ثمره خون این شهدا پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن 57 بود.
وی با بیان اینکه مردم هزینه های بسیاری برای انقلاب داده‌اند، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران روز های پر فراز و نشیبی داشته است، به واقع مردم هزینه‌های بسیاری برای نظام داده‌اند.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با بیان اینکه طبق فرمایشات امام راحل عواملی که باعث ایجاد انقلاب شدند، باعث ماندگاری انقلاب نیز خواهد شد، اظهار داشت: بنا به سخنان امام راحل در وصیت‌نامه خود مردم زمان ما از مردم زمانه مدینه پیامبر اکرم(ص) و مردم کوفه امام علی(ع) بهتر هستند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه سرمایه اصلی نظام مردم است، افزود: شأنیت ما مسئولان در خدمت به مردم است و باید برای خدمت به مردم افتخار کنیم.

 

* دهه فجر دهه طلوع انقلاب اسلامی ایران است
سید سعید حسینی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه هه فجر در واقع دهه نشاط و اقتدار ملت ایران و این ایام روزهای همدلی و مودت و تجدید بیعت با روح شهدا و مقام معظم رهبری است، افزود: طبق فرموده رهبر فرزانه انقلاب، دهه فجر دهه طلوع انقلاب اسلامی ایران است.
وی این مراسم را بیعتی دوباره با روح شهدا و میثاق با امام و مقام عظمای ولایت و آغاز برنامه ‌های دهه فجر عنوان کرد و اظهار داشت: دهه فجر در واقع دهه نشاط و اقتدار ملت ایران و این ایام روزهای همدلی و مودت و تجدید بیعت با روح شهدا و مقام معظم رهبری است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان در رابطه با استفاده از گلبانگ الله اکبر در در شب ۲۲ بهمن، بیان کرد: طبق ثنوات گذشته گلبانگ الله اکبر همچون سال‌های گذشته از بام‌ های مساجد و منازل و خیابان‌ها بلند خواهد شد.
حسینی با بیان اینکه تلاش شود تا راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود، تصریح کرد: این موضوع نیز در میثاق با روح شهدا و ادامه راه و خط معمار کبیر انقلاب و رهبری معظم انقلاب است.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *