گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۲:۵۷ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ شناسه خبر : ۱۲۱۷۹
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: یکی از شاخص های توسعه نگاه به مواریث فرهنگی ملت ها محسوب می شود.

یحیی رحمتی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: مواریث فرهنگی از ارزش های هر منطقه است که جوامع محلی می توانند به آن افتخار کنند.

وی یکی از شاخص های توسعه را نگاه به مواریث فرهنگی ملت ها عنوان کرد وافزود: چرا که داشتن گذشته پربار و فاخر می تواند آینده خوبی را ترسیم کند.

این مسئول بیان داشت: هنوز در شناسایی میراث فرهنگی مشکل داریم و جوامع محلی درگیر حفظ مواریث فرهنگی نیستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان ادامه داد: گاهی ارائه اطلاعات بسیار سطحی در شبکه های اجتماعی به واسطه سرعت تبادل اطلاعات باعث قضاوت هایی در این حوزه می شود که گویی همه منتظرند اتفاقی بیفتد و اعلام نظر کرده و دفاع کنند.

بیشتر بخوانید

 

رحمتی خاطرنشان کرد:گویا قرار نیست کسی قبل از اتفاق به فکر حفظ آن اثر باشد و این آفتی برای حوزه میراث فرهنگی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه گردشگری از مطلوب فاصله  داریم،بیان داشت: باید در باور مدیریت کلان و در برنامه های بالا دستی و فرودستی امر گردشگری اولویت باشد.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر
3 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات